Fyzika je predmet, ktorý opisuje a skúma prírodné javy a určite patrí medzi tie náročnejšie predmety. Aby žiaci fyzike porozumeli, je potrebné na hodinách skúmať a experimentovať. V našej učebni fyziky máme pomôcky z rôznych projektov, do ktorých sa naša škola zapojila a to národný projekt Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj zručností a prácu s talentmi, a projekt IT Akadémia. Žiaci však môžu experimentovať aj z pomôcok vyrobených doma. Práve zážitkové učenie, že žiak veci a deje skúma, pracuje s nimi a práca v skupinách patria medzi najdôležitejšie vyučovacie metódy.
To, že s rôznymi kvapalinami sa dá robiť množstvo zaujímavých pokusov, mali možnosť presvedčiť sa žiaci 6.A triedy. Na vyučovaciu hodinu fyziky si okrem vody doniesli kvapaliny ako napr. olej, ocot, atrament a pod., rôzne nádoby, slamky, striekačky a v skupinách overovali základné vlastnosti kvapalín, a to tekutosť, zachovanie objemu, nestlačiteľnosť, voľný vodorovný povrch, deliteľnosť. Na ďalšej hodine zisťovali koľko lyžičiek – čajových či polievkových, naberačiek, vrchnákov a pod. sa zmestí do 1 litra odmerného valca. Zaujímavé bolo zistenie, aký je objem 1 kvapky vody či objem lyžičky. V závere hodiny vypracovali pracovné listy, ktoré boli vyhodnotené.
Žiaci ôsmych ročníkov mali možnosť skúmať optické vlastnosti svetla, a to odraz a lom. Opäť pracovali v skupinách, kde overovali zákon odrazu svetla na zrkadle a lom svetla na optických rozhraniach vzduch-sklo a naopak.
Deviataci preberajú na hodinách fyziky elektrické vlastnosti látok a venovali sa zapájaniu elektrických obvodov. Zistili, kedy elektrickým obvodom prechádza elektrický prúd a ktoré látky vedú či nevedú elektrický prúd. Zapojili do elektrického obvodu napr. aj kľúče, pero, ľudský vlas, ceruzky..., aby zistili, či sú vodičmi alebo naopak izolantmi.
Niektoré momentky z vyučovacích hodín sme zachytili na fotografiách.