Navigácia

 • Oznam pre stravníkov

  Kontakt: telefón: 054/742 29 13

                   email: jedalenstropkov@gmail.com

  IBAN : SK05 0200 0000 0016 4212 2557

  Odhlasovať z obedov môžete telefonicky na uvedenom čísle deň vopred, najneskôr od 7:00 do 7:30 v daný deň, keď bude Vaše dieťa chýbať, alebo elektronicky pomocou mena a hesla. Meno a heslo si môžete vyžiadať cez triedneho učiteľa alebo u vedúcej školskej jedálne. V prípade, že by ste nestihli svoje dieťa vyhlásiť včas , v prvý deň môžete obed zobrať do obedára.

  Vedúca školskej jedálne pri ZŠ Mlynská v Stropkove, chce touto cestou oboznámiť zákonných zástupcov žiakov a stravníkov školskej jedálne o zmenách, ktoré platia už k augustu 2018. Strava sa bude uhrádzať na mesiac vopred, a to nasledovne:Trvalým príkazom z ktorejkoľvek banky alebo poštovou poukážkou s pravidelnou sumou vždy k 10. dňu v mesiaci na číslo účtu: SK05 0200 0000 0016 4212 2557.

  Prvú platbu je nutné vykonať do 15.augusta 2018

  Postup pri platbe vkladom na účet: jednotným trvalým príkazom na celý školský rok do 10. 5. 2019 (1. platba k 15. 8. 2018, posledná platba k 10. 5. 2019), najneskôr do 15. 8. 2018.Mesačne sumou:

                              I.stupeň: 19,- eur

                              II.stupeň: 21,- eur

                              dospelí stravníci: 10,-eur

   

  - je potrebné uviesť meno, priezvisko a ročník žiaka, nie rodiča (zaktualizujte si údaje pre príjimateľa platby podľa hore uvedeného).

  - platbu je potrebné uskutočniť najneskôr do 10. dňa v mesiaci, mesiac vopred. Nakoľko používame čipové karty, softvér "zakáže" výdaj stravy, ak nebude platba včas odoslaná!

           Vedúca školskej jedálne

 • ZŠ Mlynská Stropkov školský vícemajster Slovenska v štvorkovom volejbale

  O pekný úspech na tohoročných školských M-SR v štvorkovom volejbale – Midicool volley, ktoré sa uskutočnili dňa 27.6.2018 v Trenčíne, sa postarali žiačky ZŠ Mlynská Stropkov, keď v silnej konkurencii dvanástich najlepších tímov Slovenska získali strieborné medaile.

  V skupinovej časti turnaja zdolali druhý tím z oblasti Západ – družstvo z Kočoviec ako aj súperky z Pezinka (4. miesto oblasť Bratislava) bez straty setu a o víťaza skupiny sa pobili s najlepším družstvom oblasti Stred, hráčkami z Brusna. Vo vyrovnanom zápase, ktorý sa rozhodoval v tajbrejku, zvládol súper lepšie jeho koncovku  a napokon zvíťazil.

  Mladé Stropkovčanky si napriek tomu zabezpečili postup do semifinále o 1.- 4. miesto ako najlepší tím z druhého miesta troch základných skupín vrátane ich víťazov. V semifinálovom dueli proti družstvu  zo Svidníka dominovali na palubovke od samotného začiatku, hrali útočne a zaslúžene zvíťazili.

  Vo vyrovnanom a dramatickom finálovom zápase si opäť zmerali sily proti družstvu z Brusna, ktoré v semifinále zdolalo hráčky Skalice. Úvodný set zvládli v jeho záver lepšie súperky, v druhom zase boli lepšie hráčky Stropkova a tak so opäť rozhodovalo v tajbrejku. Napriek dobrej hre v úvode tretieho setu sa napokon v jeho závere opäť tešil súper a mladým Stropkovčankám zostal vícemajstrovský titul v štvorkovom volejbale školského roka 2017/2018.       

  Zostava družstva ZŠ Mlynská Stropkov:

  Hašková Radka, Šafranková Emma, Polivčaková Natália, Jurková Tatiana, Semancová Karin, Dovičáková Klára

  Tréner: Mgr. Alexík Patrik

  Výsledky:

  Skupina:

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Kočovce                                   2 : 0     (11,20)

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Kupeckého Pezinok                  2 : 0     (15,13)

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ s MŠ Brusno                             1 : 2     (-15,19,-11)

  Semifinále:

  ZŠ Mlynská Stropkov - ZŠ Komenského Svidník                2 : 0     (16,16)

  Finále:

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ ZŠ s MŠ Brusno                       1 : 2     (-21,23,-12)

  Konečné poradie:

  1. ZŠ s MŠ Brusno 
  2. ZŠ Mlynská Stropkov 
  3. ZŠ Komenského Svidník 
  4. ZŠ Mallého Skalica 
  5. ZŠ JUH Vranov n/Topľou 
  6. ZŠ s MŠ Studienka 
  7. ZŠ s MŠ Brezovica 
  8. ZŠ ŠPMND Teplická BA 
  9. ZŠ J.C. Hronského Krupina 
   

 • ZŠ Mlynská Stropkov školský vícemajster Slovenska v štvorkovom volejbale

 • Slávnostné ukončenie školského roka 2017/2018

  Do galérie Slávnostné ukončenie školského roka 2017/2018 boli pridané fotografie.

 • Slávnostná akadémia

  Do galérie Slávnostná akadémia boli pridané fotografie.

 • Zábavné varenie v 6.A

  Do galérie Zábavné varenie v 6.A boli pridané fotografie.

 • Vyplácanie cestovného

  Vyplácanie cestovného

  Riaditeľstvo ZŠ Mlynská oznamuje, že vyplácanie cestovného bude prebiehať v dňoch 2.7. - 3.7. 2018 od 7:30-8:30, 12:30-15:00 v hlavnom pavilóne G (kde je jedáleň) na poschodí.

 • Koncoročný výlet Bratislava-Viedeň

  Jún, posledný mesiac v školskom roku, na ktorý sa každý z nás vrúcne teší. Odštartujeme ním výletovú sezónu plnú zážitkov, kde žiaci spoznávajú nové miesta. Tohtoroční ôsmaci sa spolu s 9.B rozhodli navštíviť srdce Slovenska a srdce Rakúska.

  V pondelok 11.6.2018 v skorých ranných hodinách sme nedočkavo čakali pred bránou školy na autobus priamo do Bratislavy. Cesta nám ubehla rýchlo, ani sme sa nenazdali a boli sme na mieste. S radosťou sme sa všetci vybrali objavovať pamiatky Bratislavy spolu so sprievodcom, ktorý nám o nej porozprával nové zaujímavosti. Navštívili sme Slavín, Bratislavský hrad, Staré Mesto a nakoniec sme sa vydali minúť peniaze v nákupnom centre Eurovea. Všetci sme dobití prišli na hotel okolo siedmej večer a ubytovali sme sa v krásnych izbách. Tam sme už mali vlastný program. Hrali sme rôzne hry a zabávali sme sa. Ráno nás zobudil budíček o ôsmej. Dosýta sme sa naraňajkovali a pobrali sme sa spoznávať krásnu Viedeň. Vychutnali sme si obhliadku mesta autobusom, navštívili sme Schönbrunn a Stefans Platz, kde sme mali opäť vlastný program. O piatej nás čakala dlhá cesta domov. Tento dvojdňový výlet nám síce ubehol rýchlo, ale bol plný zážitkov, zábavy, smiechu a nových poznatkov. Samozrejme, so skvelými triednymi učiteľkami, ktoré tieto dni strávili spolu  s nami.

   

                                                                                                   Žiaci 8.ABC a 9.B

 • Piataci na Spišskom hrade

  V jedno ráno sme my – piataci nastúpili do autobusu. V pláne sme mali navštíviť pamiatky zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO – Spišský hrad, historické mesto Levoču a potom zoologickú záhradu v Spišskej Novej Vsi. Cesta ubiehala rýchlo a my sme obdivovali krásy Slovenska za ustavičného  rozprávania sa. Konečne – tunel Branisko a za ním na vysokom kopci vypínajúci sa Spišský hrad - najväčší v strednej Európe. Už z diaľky pôsobil veľkolepo. Presunuli sme sa peši k hradu. Pozorne sme počúvali výklad nášho sprievodcu. Videli sme ako spali hradní páni, čo si obliekali, čo sa varilo v hradnej kuchyni. Veľkým zážitkom bola návšteva veže, odkiaľ sa nám naskytol krásny pohľad na široké okolie. Ďalšou zástavkou nášho výletu bolo historické mesto Levoča. Prechádzali sme sa centrom, kde nás zaujal chrám svätého Jakuba, spišská radnica, klietka hanby. V Múzeu zmyslov sme sa vcítili do role nevidiacich či nepočujúcich. Vyskúšali sme si interaktívne učebné pomôcky pre nevidiacich, ktorí poznávajú svet hlavne hmatom. Ďalej sme sa tešili na zoologickú záhradu v Spišskej Novej Vsi, kde sme sa vyšantili na rôznych atrakciách. Náš výlet sme zakončili nákupmi v obchodnom centre Madaras v Spišskej Novej Vsi. Aby toho nebolo málo, pri spiatočnej ceste sme sa zastavili na zmrzlinu v Giraltovciach. Za organizáciu a trpezlivosť s nami ďakujeme svojím triednym učiteľom.

                                                                                                                Žiaci V.A, V.B a V.C triedy

 • Futbalový turnaj žiakov a žiačok- nešportové triedy

 • Futbalový turnaj žiakov a žiačok- nešportové triedy

  V dňoch od 11.6.-15.6. 2018  naša škola bola organizátorom  futbalového turnaja pre žiakov nešportových tried. Družstvo muselo mať minimálne 2 dievčatá.  Celkovo sa zúčastnilo 5 družstiev v počte 50 detí. Hralo sa spôsobom každý s každým. V tomto týždni  sa odohralo 10 zápasov. Odohrávali sa v popoludňajších hodinách na futbalovom ihrisku s umelou trávou. Žiaci sa prezentovali sympatickými výkonmi. Niektorí chlapci by sa vyrovnali žiakom zo športových tried.

   

   Vyhodnotenie súťaže:   1. miesto- družstvo 5. A triedy

                                           2. miesto- družstvo 6. B triedy

                                           3. miesto- družstvo 6. A triedy

   

        Víťazné družstvá boli odmenené diplomami, pohármi, sladkosťami a vecnými cenami. Najlepším blahoželáme a všetkým súťažiacim vyjadrujeme pochvalu za slušné športové   zápolenie.     

 • Súťaž o najlepšiu nástenku

  Do galérie Súťaž o najlepšiu nástenku boli pridané fotografie.

 • ZŠ Mlynská Stropkov 2. mieste M–SR Východu v štvorkovom volejbale

 • ZŠ Mlynská Stropkov 2. mieste M–SR Východu v štvorkovom volejbale

  Dňa 14.6.2018 sa vo Vranove nad Topľou konal finálový turnaj M-oblasť Východ starších žiačok v štvorkovom volejbale - Midicool volley, kde si v konkurencií 11 družstiev vybojovali žiačky ZŠ Mlynská Stropkov 2. miesto.

  V skupinovej časti turnaja zvíťazili nad súperkami zo ZŠ Stredy nad Bodrogom a ZŠ Sibírska Vranov/T a ako víťaz skupiny postúpili medzi tri najlepšie tímy.

  V prvom zápase finálovej skupiny po vyrovnanom a dramatickom priebehu hry zvíťazili nad súperkami zo ZŠ Juh Vranov/T až v tajbrejku, keď dokázali zvrátiť nepriaznivý stav 9:13. V druhom zápase proti družstvu zo Svidníka stratili prvý set po nedôraznej obrane a útoku. V druhom sete mladé Stropkovčanky spresnili hru a lepšie zvládli jeho koncovku, no rozhodujúci set už patril súperovi.

  Hráčky ZŠ Mlynská Stropkov ako vícemajsterky Oblasť Východ v štvorkovom volejbale si zároveň zabezpečili postup na školské M-SR Midicool volley dňa 27.júna v Trenčíne.

  Zostava družstva ZŠ Mlynská Stropkov:

  Jurková T., Nemcová K., Juhasová A., Tarabčáková A., Šafranková E., Polivčaková N., Dovičáková K., Semancová K.

  Tréner: Mgr. Alexík Patrik

  Výsledky:

  Skupina

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Streda nad Bodrogom              2 : 0     (1, 11)

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Sibírska Vranov/T                    2 : 0     (13,7)

  O 1.-3. miesto

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Juh Vranov/T                            2 : 1    (-22,18,15)

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Komenského Svidník               1 : 2    (-16,23,-8)

  ZŠ Juh Vranov/T - ZŠ Komenského Svidník                       0 : 2     (-14, -16)

  Konečné poradie:

  1. ZŠ Komenského Svidník
  2. ZŠ Mlynská Stropkov
  3. ZŠ Juh Vranov/T
  4. ZŠ Brezovica
  5. ZŠ Študenská Snina
  6. ZŠ Sibírska Vranov/T
  7. ZŠ P.O. Hviezdoslava Snina
  8. ZŠ SNV
  9. ZŠ Lendak
  10. ZŠ Strážske
  11. ZŠ Streda nad Bodrogom
 • ZŠ Mlynská Stropkov 5. miesto na M-SR v trojkovom volejbale

 • ZŠ Mlynská Stropkov 5. miesto na M-SR v trojkovom volejbale

  Dňa 13.6.2018 sa v konkurencií 16 najlepších školských tímov konali v Trenčíne M-SR mladších žiačok Minicool volley v trojkovom volejbale, kde nechýbali aj žiačky ZŠ Mlynská Stropkov, ktoré postúpili na tento finálový turnaj ako tretí najlepší tím Východu.

  V skupinovej fáze, v ktorej sa hralo systémom každý s každým v štyroch štvorčlenných skupinách, zdolali mladé Stropkovčanky súperky zo Spišskej Novej Vsi a zo Šamorína bez straty setu. V zápase o prvé miesto v skupine podľahli po napínavom a dramatickom zápase v tajbrejku 14:16 družstvu z Poltára.

  Vo štvrťfinálovom zápase si zmerali sily s víťazom M-Východu, tímom z Vranova, kde prvý set zvládol lepšie súper a v druhom dominovali hráčky Stropkova. V rozhodujúcom sete začali lepšie Vranovčanky, ktoré si udržali náskok až do jeho konca a mohli sa tak radovať z postupu do semifinále.  

  Napriek sklamaniu pokračovali hráčky Stropkova v dobrom výkone aj v ďalšom priebehu turnaja, kde už nezaváhali. Postupne zvíťazili nad súperkami zo Skalice a v zápase o celkové 5. miesto zdolali hráčky z Nových Zámkov.

  Zostava:

  Lehocká L., Blanárová A., Ličková A., Novotňáková N., Bochnovičová L.

  Tréner: Mgr. Alexík Patrik

  Zápasy v skupine:

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Spišská Nová Ves                    2 : 0     (21,17)

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Šamorín                                     2 : 0     (14,18)

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Poltár                                        1 : 2     (-20,14,-14)

  Štvrťfinále:

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Vranov/T                                  1 : 2     (-17,20,-11)

  Semifinále (5.-8. miesto)

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Skalica                                      2 : 0     (18,13)

  O 5. miesto

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Nové Zámky                             2 : 0     (18,15)

  Celkové poradie:

  1. ZŠ Slobody Poltár
  2. ZŠ Sídl. II. Vranov nad Topľou
  3. ZŠ s MŠ Studienka
  4. SŠ Lendak
  5. ZŠ Mlynská Stropkov
  6. ZŠ Nábrežná Nové Zámky
  7. ZŠ Mallého Skalica
  8. ZŠ Komenského Svidník
  9. ZŠ Nejedlého Spišská Nová Ves
  10. ZŠ Turnianska Bratislava
  11. ZŠ s MŠ Brusno
  12. ZŠ Šrobárova Prešov
  13. ZŠ J. C. Hronského Krupina
  14. ZŠ Mateja Bella Šamorín
  15. ZŠ NSUT Trnava
  16. ZŠ Kočovce

 • Koncoročný výlet druhákov

  Do galérie Koncoročný výlet druhákov boli pridané fotografie.

 • Koncoročný výlet druhákov

       Dňa 06. 06. 2018 sa žiaci 2. ročníka zúčastnili dlho očakávaného školského výletu. Cieľová stanica Bardejov - Bardejovské kúpele. Naše prvé kroky viedli na historické Radničné námestie, kde sme sa zastavili pri Bazilike sv. Egídia a pri mestskej radnici. Tu sme ešte navštívili Šarišské múzeum a jeho  pútavú prírodovednú expozíciu zameranú na rastlinstvo a živočíšstvo severovýchodného Slovenska.

       Naše ďalšie kroky smerovali do 6 km vzdialených Bardejovských kúpeľov. Počas prechádzky sme si pozreli sochu cisárovnej Alžbety, nazývanej Sissi, pred budovou zrekonštruovaného historického hotela Alžbeta. Navštívili sme aj skanzen, v areáli ktorého žiaci videli rôzne ľudové stavby – napr. zrubové roľnícke domy, rôzne hospodárske stavby i drevené kostolíky. Na prehliadke kúpeľov sme si do fliaš načerpali vodu z liečivého prameňa a nakúpili si tradičné kúpeľné oblátky. Už nás čakala len cesta domov. Žiaci aj učitelia si z výletu odniesli pekné zážitky, na ktoré budú radi spomínať.                                                                                                                                            

     tr. uč. II.A, II.B, II.C

 • Tretiaci na Ľubovnianskom hrade a skanzene

       Žiaci 3.a, 3.b, 3.c sa so svojimi triednymi učiteľkami dňa 4. 6. 2018 vybrali na školský výlet. Navštívili Ľubovniansky hrad, ktorý sa týči nad mestom Stará Ľubovňa na severe Slovenska.                                           

       Pri prehliadke hradu sa žiaci mali možnosť vžiť do roly stredovekého detektíva, ktorý pomáha hľadať korunovačné klenoty poľskému kráľovi. Po vyriešení záhad si na nádvorí hradu pozreli pútavé vystúpenie Sokoliarov sv. Bavonna z Banskej Štiavnice. Dozvedeli sa tak o histórii sokoliarstva, oboznámili sa s charakteristikou dravcov a uvideli let pernatých dravcov.

       Z hradu sa všetci presunuli do blízkeho skanzenu. Tam ich už čakal mladý chlapec, ktorý žiakov požiadal, aby mu pomohli vybrať si svoje životné povolanie. A tak žiaci aj so svojimi učiteľkami počas prehliadky skanzenu riešili čiastkové úlohy, aby pomohli chlapcovi s jeho neľahkým rozhodovaním. Ťažšie i menej náročné zadania plnili pri dome hospodárky,  u gazdu na dvore, pri pánovi učiteľovi v škole, či drotárovej žene. Po splnení poslednej úlohy v mlyne ich mlynárka odmenila chutným darčekom – pagáčmi s masťou a cibuľkou. 

       Všetci sa vrátili z výletu plní zážitkov, vedomostí a samozrejme aj drobných suvenírov.

   

                                                                                                                               

  Žiaci a tr. učiteľky 3.a, 3.b, 3.c

 • Tretiaci na Ľubovnianskom hrade a skanzene

  Do galérie Tretiaci na Ľubovnianskom hrade a skanzene boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Mlynská 697/7, Stropkov
  Mlynská 697/7, 09101 Stropkov
 • tel.:+421547422202
  jedáleň:+421547422913

Fotogaléria