Navigácia

 • Vyrezávanie tekvíc – Halloween

           Halloween, predvečer všetkých svätých, je sviatok oslavovaný 31. októbra. Oslavujú ho predovšetkým deti oblečené v kostýmoch, ktoré koledujú a navštevujú susedov.  Tradičnými znakmi Halloweenu sú špeciálne vyrezané tekvice, vnútri ktorých je sviečka, čarodejnice, duchovia, netopiere, čierne mačky, metly, oheň, príšery, kostlivci a pod. Typickými farbami sú červená, žltá, oranžová a čierna.

  Aj naša škola bola organizátorom súťaže vo vyrezávaní tekvíc  v týždni od 11.10. – 15.10.2021.  Zúčastnilo sa jej približne 40 detí, ktoré vyrezávali tekvice v školských kluboch s vychovávateľkami školy.  Výsledkom spoločnej práce boli originálne príšery, jedna krajšia ako druhá. V deň sviatku ich vyskúšajú zapálením sviečky vnútri tekvice. Porota v každom školskom klube udeľovala  tri najlepšie miesta a všetkým deťom, ktoré sa zúčastnili súťaže, rozdala sladkosti.

 • Európsky deň jazykov na ZŠ Mlynská

  Európsky deň jazykov si školy v členských krajinách každoročne pripomínajú prostredníctvom rôznorodých aktivít.

  V rámci vyučovania anglického jazyka žiaci našej školy pracovali so slovnou zásobou – šport, domáce zvieratá a školské predmety. Tú neskôr prekladali do cudzieho jazyka krajiny, ktorú si zvolili spomedzi krajín Európskej únie. Takto vznikli veľmi zaujímavé plagáty, ktoré zdobia chodby školy. Žiaci vyšších ročníkov sa pohrali s taliančinou, španielčinou či češtinou a vytvorili dialógy, ktoré svedčia o tom, že mladí a cudzie jazyky idú dohromady.  Žiaci taktiež vyrábali pexeso či stolné hry. Pred dvoma rokmi žiaci zdramatizovali rozprávku Snehulienka. Práve táto rozprávka ich inšpirovala natoľko, že si vyrobili zaujímavé kulisy, kde pomenovali hlavné postavy  v niekoľkých jazykoch krajín Európskej únie.

  Na slovenčine si piataci precvičili abecedu a prácu so slovníkmi v skupinách. Pokúsili sa preložiť a zaspievať si známu pieseň Hlava, ramená, kolená, palce v štyroch cudzích jazykoch. Ôsmaci si zahrali živé pexeso so slovami a taktiež si vzali na mušku farby, ktoré sú zakomponované vo frázach, prísloviach či porekadlách cudzích jazykov.

  Na nemeckom jazyku sa žiaci zamerali na chuťovky a vyšlo im to dokonale. Každý žiak si vylosoval jeden európsky štát a jeho úlohou bolo pripraviť jedlo pochádzajúce z danej krajiny. Žiaci taktiež vytvárali plagáty s vlajkami krajín Európskej únie.

  Ostatní kolegovia pripravili pre žiakov rôzne zábavné kvízy.

  Je motivujúce priblížiť žiakom cudzie jazyky i iným spôsobom ako sú zvyknutí, pretože jazyky nie sú len o slovíčkach a gramatike, ale aj o použití v každodennom živote.

  Vyučujúci jazykov

 • Finále Olympijského odznaku všestrannosti 2020/2021

  Na finále Olympijského odznaku všestrannosti prišli tie najlepšie družstvá z jednotlivých krajov a najlepší jednotlivci z celého Slovenska. Sme veľmi hrdí, že sa tam prebojoval aj žiak ZŠ Mlynská Stropkov Damián Janek a obsadil v silnej konkurencii krásne 10. miesto.

  Dvojdňový program bol zameraný na testovanie všetkých kondičných pohybových schopností – rýchlosti, sily aj vytrvalosti. V pondelok 27. septembra čakali v Šamoríne na 7 súťažných družstiev a 28 jednotlivcov disciplíny ľah-sed, výdrž v zhybe, skok do diaľky z miesta, hod medicinbalom a na záver cezpoľný beh. V utorok sa mladí športovci prezliekli do plaviek a súťažili v bazéne. Záverečná bodka za dvojdňovým programom bola prekážková dráha OCELOT v Bratislave.

  Deti prišli povzbudiť aj úspešní športovci. V Šamoríne v plaveckom bazéne ich podporovali Adam Botek s Csabom Zalkom, na prekážkovej dráhe zasa ich kolegovia zo štvorkajaka Samuel Baláž s Denisom Myšákom, biatlonistka Anastasia Kuzminová, strelkyňa Danka Barteková a rýchlostní kanoisti Denis Myšák a Samuel Baláž.

  Damiánovi gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

                                                                                                   ZŠ Mlynská

 • Medzinárodný deň eura

  Za Medzinárodný deň eura bol Európskou úniou vyhlásený 24.september. Jednotlivé štáty opustili vlastnú menu a prijali spoločnú menu Európskej únie euro. Tento významný deň si žiaci 1.stupňa našej školy pripomenuli rôznymi aktivitami. Klasické hodiny vymenili za hodiny rôznych skladačiek, hádaniek, hlavolamov a súťaží. Žiaci tvorivo vymýšľali a navrhovali nové eurobankovky. Veríme, že všetky tieto náučné aktivity prispeli k rozvoju finančnej gramotnosti našich žiakov a pomohli im sa lepšie orientovať v reálnom svete peňazí.

   

                                                                                                                     Mgr. Dana Džupinová

 • RÚŠKA v ŠKOLE

  Vážení rodičia, milí žiaci

  od 4.10.2021 je v platnosti nová vyhláška ÚVZ, ktorá upravuje povinnosť nosenia rúšok nasledovne:

  1. Povinnosť prekrytie horných dýchacích ciest sa nevzťahuje na žiakov v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu (to znamená, že rúška nie sú povinné počas výučby v triede).

  2. Nosenie rúšok je aj naďalej povinne v interiéri školy mimo uzavretého kolektívu napr. delené triedy na hodinách cudzích jazykov, informatiky, techniky, chodba, šatne, toalety. V prípade účasti na hromadných podujatiach ostáva nosenie rúšok pre žiakov povinné.

   

 • Dôležitý oznam pre zákonných zástupcov, ktorých deti chodia na obed

  Dôležitý oznam pre zákonných zástupcov, ktorých deti chodia na obed

  Žiadame zákonných zástupcov, ktorí ešte neuhradili stravu za október 2021, aby tak spravili čím skôr a predišli tým zbytočným nepríjemnostiam.

  Platbu za stravu je potrebné uhradiť vždy k 15. dňu v mesiaci a to mesiac vopred.

  Bližšie informácie nájdete na stránke školy sekcia - Školská jedáleň.

  Za porozumenie ďakujem

  Bc. Adela Manduľová

 • Tvoríme z odpadu – III.C

  Na hodine pracovného vyučovania si žiaci tvorili výrobky z nepotrebných krabičiek. Zhotovili autá, hotely a robotov. Prácu v skupinkách zvládli na jednotku 😊.

 • Ondavský pohár 2021

  Mestský volejbalový klub Stropkov a Základná škola Mlynská Stropkov dňa 25.9.2021 zorganizovali úspešný 29. ročník volejbalového turnaja starších žiačok – Ondavský pohár 2021, ktorý sa konal pod záštitou primátora mesta Stropkov a  riaditeľa ZŠ Mlynská Stropkov. Turnaj sa po ročnej pauze uskutočnil na základe rozhodnutia RÚVZ v režime OTP.

  Pozvanie na turnaj prijalo šesť tímov z Východu Slovenska (Humenné, Svidník, Prešov, Bardejov, Stropkov A a Stropkov B).

  V dvoch trojčlenných skupinách, v ktorých sa hralo systémom každý s každým na dva víťazné sety si postup do semifinále zabezpečila štvorica družstiev: Prešov, Stropkov A, (1. a 2. miesto skupiny A) a Svidník, Stropkov B (1. a 2. miesto skupiny B).

  Vo výbornej atmosfére a po pekných výkonoch si postup do finále vybojovali hráčky Stropkova B, keď zdolali svoje súperky z Prešova v tajbrejku. Druhým finalistom sa stali hráčky Svidníka, ktoré si poradili s domácim družstvom Stropkova A.

  V napínavom finále hráčky Stropkova B po veľmi  dobrom výkone  nestačili na staršie a skúsenejšie hráčky Svidníka, ktoré sa stali víťazom turnaja.

  V zápase o 3. miesto podľahli hráčky Stropkova A súperkám z Prešova v dvoch setoch. Vyrovnaný zápas o 5. miesto medzi hráčkami Bardejova  a Humenného zvládli v rozhodujúcom treťom sete lepšie mladé Humenčanky.

  Poďakovanie za pomoc pri organizácií Ondavského pohára 2021 patrí: primátor mesta Stropkov – JUDr. O. Brendza, riaditeľ ZŠ Mlynská Stropkov – Mgr. P. Gombár, TMBM Armo s.r.o.– M. Bednárik, TimobTel – L. Timan, Mgr. E. Kočiš, Bowling Pizza Bar - Šmajda J., Perfect – J. Burák, Pemsport -Mihalík P., Pekáreň Bokša, rozhodcom - Miščík M, Miščík T. ako aj všetkým rodičom a priateľom volejbalu, ktorí dopomohli k vytvoreniu tohto skvelého športového podujatia.

  Zostava MVK Stropkov A

  Nemcová L., Malačinová T., Polivková M., Fecková E., Bučková T., Kizáková M., Čurillová D., Majerníková,  Slivková E

  Tréner: Mgr. Haľko M.

  Zostava MVK Stropkov B

  Andrejovská K., Kočišová S., Luberdová P., Olčáková S., Roháčová  D., Cimbová K., Šturáková V., Hrubá P., Špilárová L.

  Tréner: Mgr. Alexík P

  Výsledky

  Skupina A                                                                  Skupina B

  Prešov – Stropkov A              2 : 1     (-19,9, 8)         Svidník – Stropkov B            2 : 0            (16,17)

  Bardejov – Prešov                  0 : 2     (-10,-12)         Humenné – Svidník               0 : 2            (-4,-6)

  Stropkov A – Bardejov          2 : 0     (20, 17)           Stropkov B – Humenné         2 : 0            (13,16)        

  Semifinále  

  Stropkov A – Svidník            0 : 2     (-9,-10)                      

  Stropkov B – Prešov              2 : 1     (-28, 21, 9)                

  O 3. miesto                                                                O 5. miesto

  Stropkov A – Prešov              0 : 2     (-16,-18)         Bardejov – Humenné             1 : 2            (24,-14,-20)

  Finále                                                                       

  Stropkov B – Svidník            0 : 2     (-16, -23)       

  Celkové poradie:

  1. ŠK Komenského Svidník
  2. ZŠ Mlynská STROPKOV B
  3. ELBA PREŠOV
  4. ZŠ Mlynská STROPKOV A
  5. ŠK Gymnázium Humenné
  6. VEA BARDEJOV

  Ocenenia pre najlepšie hráčky jednotlivých družstiev:

  SVIDNÍK – Rodáková T., Vooková S.

  STROPKOV B – Kočišová S., Šturáková V.

  PREŠOV – Pulmanová N., Horáková L.

  STROPKOV A – Nemcová L., Malačinová T.

  Humenné – Spišáková A., Suľáková E.

  BARDEJOV – Mlynaríková E., Mlynaričová B.

  Ocenenia pre najlepšie hráčske posty na turnaji:

  Najlepšia nahrávačka turnaja – Zapotocká H. (Elba Prešov)

  Najlepšia smečiarka turnaja – Keselicová E. (ŠK Komenského Svidník)

  Najlepšia blokárka turnaja – Luberdová P, (ZŠ Mlynská Stropkov B)

  Najlepšia hráčka turnaja – Vaškaninová S. (ŠK Komenského Svidník)

 • Cezpoľný beh žiakov a žiačok ZŠ

  Dňa 23. 9. 2021  bola naša škola organizátorom okresného kola v cezpoľnom behu žiakov a žiačok ZŠ v lyžiarskom areáli Pod vlekom. Súťažili trojčlenné družstvá (tri dievčatá a traja chlapci) v každej kategórii. Behu sa zúčastnilo 6 škôl (družstiev): CZŠ sv. Petra a Pavla, ZŠ Hrnčiarska, ZŠ Konštantínova, ZŠ Mlynská, ZŠ s MŠ Havaj a ZŠ s MŠ Kolbovce. Zápolenie bolo veľké, ale ako v každej súťaži, zvíťaziť mohli len prví traja.

   

  Umiestnenie:

   

   

  Družstvá chlapci ZŠ:                                            Jednotlivci ZŠ:

  1. miesto: ZŠ Mlynská                          1. miesto: Vincent Gonos – ZŠ Mlynská
  2. miesto: ZŠ Konštantínova                 2. miesto: Ondrej Čonka-   ZŠ Hrnčiarska
  3. miesto: ZŠ Hrnčiarska                       3. miesto: Jakub Suvák  –   ZŠ Mlynská

   

  Družstvá dievčatá ZŠ:                                          Jednotlivci ZŠ:

  1. miesto: CZŠ  Stropkov                       miesto: Miriam Bujdošová–   CZŠ Stropkov
  2. miesto: ZŠ Mlynská                            miesto: Tereza Bujdošová –  CZŠ Stropkov
  3. miesto: ZŠ Konštantínova                  miesto:  Viktória Šturáková – ZŠ Mlynská

   

      

   

    Víťazné družstvá dostali zaslúžené poháre a diplomy. Držíme im palce na krajskom kole.

 • Slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022.

 • AKO BUDE VYZERAŤ NOVÝ ŠKOLSKÝ ROK

  Ministerstvo školstva predstavilo  AKO BUDE VYZERAŤ NOVÝ ŠKOLSKÝ ROK

  Po novom

                    ✅ nebude ministerstvo zatvárať školy plošne,

                    ✅ na nástup do školy sa nevyžaduje test,

                    ✅ pri pozitívnom prípade sa postupuje podľa pravidiel Úradu verejného zdravotníctva.

   

  Všetky pravidlá sú v dokumentoch na webovom sídle ministerstva školstva.

  PRÍLOHY: 

  ✅ PÍSOMNÉ_VYHLÁSENIE_O_BEZPRIZNAKOVOSTI.pdf - aj elektronicky cez edupage 

  ✅ ŠKOLSKÝ_SEMAFOR.pdf

  ✅ OZNAM_PRE_OSOBY_VSTUPUJÚCE_DO_OBJEKTU_ŠKOLY_A_ŠKOLSKÉHO_ZARIADENIA.pdf

  ✅OZNÁMENIE_O_VYNIMKE_Z_KARANTÉNY.pdf - aj elektronicky cez edupage

  ✅ NAJČASTEJŠIE_KLADENÉ_OTÁZKY_KU_ŠKOLSKÉMU_SEMAFORU.pdf

 • Letný denný tábor - „ Zvieratkovo z Mlyna“

  Prázdniny – najkrajšie slovo v slovníku žiakov a učiteľov. Krásne dni plné slnka, hier, zábavy a oddychu sa snažia deti využiť naplno. Spolu so svojimi rodičmi cestujú na dovolenky, k starým rodičom, priateľom alebo využívajú možnosť pobytov v letných denných táboroch.

  ZŠ Mlynská  bola organizátorom letného školského tábora od 19.7. - 23.7. 2021  pre deti od 6 do 12 rokov  pod názvom „Zvieratkovo z Mlyna“. Zúčastnilo sa ho 45 detí. Vedúci tábora a 3 animátorky pre nich  pripravili bohatý program. Počas celého týždňa sa každý deň venovali iným aktivitám. Letný  tábor bol plný zážitkov, dobrodružstiev, málinko aj edukácie, ale hlavne dal deťom nové priateľstvá.

  Program nášho tábora bol zodpovedne pripravovaný. Podľa témy sme sa snažili ho zatraktívniť  ako sa len dalo. Za prítomnosti kvalitných animátoriek trávili detičky veľa času v exteriéri aj interiéri. Zdravie detí je pre nás prvoradé, a práve preto sme im zabezpečovali pitný režim a pestrú stravu počas celého tábora formou desiaty, obeda a olovrantu. Olovranty boli o to chutnejšie, že si ich deti pripravovali samé za pomoci animátoriek. Malí táboráci boli rozdelení do  zvieratkovských   družstiev: „Motýle“, „Biely tiger“, „Mačiatka“ a „Orlie pierko“. Tie medzi sebou súťažili, získavali body v  hrách, za správanie a  aktivitu pri jednotlivých činnostiach. Každý deň na vychádzkach spoznávali krásy okolia Stropkova. Tešili sa aj zvieratkám v  mestskom ZOO parku. Veľkým obohatením bola návšteva Mestskej knižnice v Stropkove, kde si pozreli peknú rozprávku o zvieratkách. Škoda, že nám počasie veľmi neprialo a nemohli sme navštíviť kúpalisko a poriadne sa vykúpať. Vo štvrtok  sme využili krásny altánok s kozubom za telocvičňou školy a urobili si pravú letnú táborovú opekačku. Po dobrom obede v reštaurácii TIMDŽI sme oddychovali vo svojom zvieratkovskom stane, kde deti maľovali, hrali rôzne spoločenské hry,  súťažili, prezerali zvieratkovskú  poštu, pozerali  rozprávky, v telocvični hrali futbal a hlavne pripravovali chutný olovrant.

  V piatok, posledný táborový deň, mali deti zvieratkovskú diskotéku. Slniečko hrialo,  nálada bola výborná,  a tak bol záver tábora sladký a veselý. Hoci sa deťom ťažko lúčilo, každého potešili diplomy za účasť, vecné ceny a sladkosti.

  Tešíme sa zase o rok!!!

 • Úhrada ŠKD

  > Zákonný zástupca žiaka 1. stupňa uhrádza poplatok za ŠKD podľa týchto pokynov:

  Na základe VZN mesta Stropkov č.5/2021, rozhodol riaditeľ školy, že úhrada za ŠKD sa bude vyplácať raz za školský polrok s účinnosťou od 1.9.2021 v sume:

  • za l. polrok 20 € (t.j 5 mesiacov x 4 €)
  • za 2. polrok 20 € (t.j 5 mesiacov x 4 €)

  > Úhradu možno vykonať bankovým prevodom alebo poštovou poukážkou na príjmový účet školy (poštovú poukážku si môžete vyzdvihnúť v kancelárii školy) .

  IBAN: SK97 0200 0000 0016 4214 5054

  > Variabilný symbol za 1. polrok 0901 (platí pre 09/2021 až 01/2022)

  (variabilný symbol, číslo účtu a adresa školy bude na poštovej poukážke)

  Variabilný symbol za 2. polrok 0206 (platí pre 02/2022 až 06/2022)

  (variabilný symbol, číslo účtu a adresa školy bude na poštovej poukážke)

  Za každé dieťa zrealizujte úhradu osobitne.

  > Do správy pre adresáta (alebo informáciu pre príjemcu) uveďte priezvisko a meno žiakaPoplatok za žiaka pravidelne navštevujúceho ŠKD sa uhrádza nezávisle na tom, koľko dní v mesiaci žiak strávi v ŠKD.

  Termín úhrady/suma za 1. polrok:

  do 15.9.2021/20 eur

  Termín úhrady/suma za 2. polrok:

  do 15.2.2022/20 eur

                                                                                                                                                       Mgr. Peter Gombár


  Príloha: skd_2021.pdf​​​​​​​

 • Letná škola

  Letná škola je príležitosť pre žiakov, ktorým pomohol impulz a zmysluplne vyplnený čas počas prázdnin, a ktorí zároveň chcú pracovať na svojom správaní, motivácií a zručnostiach.
             Aj na našej škole ZŠ Mlynská Stropkov sa uskutočnil druhý ročník Letnej školy v termíne od 16. 8. 2021 do 20. 8. 2021.

             Zamerali sme sa na výučbu vyučovacích predmetov hravou formou,  na netradičné aktivity a zážitkové vyučovanie. Zadania a ich samotná realizácia prebiehali v školskom areáli aj mimo školy. Aktivity zahŕňali tvorivosť, iniciatívnosť, čitateľskú, matematickú, informačnú a prírodovednú gramotnosť. Výchovno – vzdelávacia činnosť bola prispôsobená veku a potrebám žiakov.

  V rámci letnej školy deti spolu s pedagógmi navštívili mestské múzeum v Kaštieli, pamätihodnosti Stropkova, Park zvierat (ZOO), Mestskú knižnicu a školskú knižnicu. Veľkým prínosom a obohatením pre žiakov boli zrealizované besedy s príslušníkmi Mestskej polície v Stropkove a členmi Červeného kríža vo Svidníku. 

  Široká škála hier a kreatívnych úloh  zabezpečila týždeň plný zážitkov a nových poznatkov. Počiatočný strach komunikovať a učiť sa bol hneď v prvý deň prekonaný. Všetky deti sa smelo zapájali do pripravených aktivít, vedomostných hier a kvízov, športových zápolení, ale aj oddychových ukľudňujúcich cvičení. Radostný spev a hudba sa niesli celým areálom školy.

  Počas celého týždňa bol pre účastníkov zabezpečený pitný režim, desiata a obed.
  Tento nezabudnuteľný týždeň im bude pripomínať diplom za účasť a sladké odmeny.

  Pobyt v letnej škole sa vydaril a naša ZŠ Mlynská v Stropkove bude určite v podobných aktivitách pokračovať aj v budúcnosti.

  Tešíme sa zase o rok! J

   

                                                                                                                 Kolektív pedagógov LŠ
                                                                                                                         ZŠ Mlynská

 • Cvičenie v prírode/Účelové cvičenie

  Dňa 13. 9. 2021 naša škola zorganizovala cvičenie v prírode/účelové cvičenie pre žiakov školy, ktoré bolo zamerané na riešenie mimoriadnych situácií a správanie detí pri vyhlásení varovných signálov, ochranu prírody a jej poznávanie, osvojenie základných odborných vedomostí v zdravotníckej príprave, orientáciu v teréne a na dopravnú výchovu.

 • Všeobecné informácie pre stravníkov na školský rok 2021/2022

  Pre stravníkov bez príspevku na stravu je povinnosťou príspevok za stravu uhradiť najneskôr k 15. dňu v mesiaci /mesiac vopred/

   

  Úhrada stravy mesačne sumou:

  Dospelí stravníci:

  ZŠ                   10,00 €             0,44 € na deň

   

  Jednorazová platba (finančná zábezpeky) v auguste: platí pre stravníkov s dotáciou na stravu:

   

  I. stupeň:         25,00 €             / dotácia 1,30 eur

  II. stupeň:        25,00 €             / dotácia 1,30 eur

   

  Úhrada stravy: žiaci bez dotácie:

   

  I. stupeň:         24,20 eur / mesiac - výška stravnej jednotky na deň 1,21 eur

  II. stupeň:        26,00 eur / mesiac - výška stravnej jednotky na deň 1,30 eur

   

  Prihlásenie nových stravníkov na stravu

  • Na začiatku ŠR 2021/2022 má rodič povinnosť prihlásiť svoje dieťa na stravu individuálne u vedúcej ŠJ, kde vypíše zápisný lístok a svojim podpisom potvrdí súhlas s podmienkami stravovania.

  Čipový systém

  Každý  nový stravník ZŠ si musí pri prihlásení sa na stravu, zakúpiť čipovú kartu / ČK / t.j. stravný lístok v hodnote 4,00 eur v kancelárii vedúcej ŠJ. Po jej zakúpení sa čipová karta stáva majetkom stravníka. V prípade straty alebo poškodenia je potrebné kartu zablokovať a zakúpiť novú. Karta platí počas celej školskej dochádzky.

  Spôsob úhrady

  Platba cez internetbanking alebo zadaním trvalého príkazu vždy mesiac vopred

   (k 15. dňu v mesiaci)

  trvalý príkaz od 15.08.2021 - do 15.05.2022 na číslo účtu VÚB:

  IBAN: SK05 0200 0000 0016 4212 2557

  • Pri uhrádzaní stravy je potrebné uviesť variabilný symbol, meno a priezvisko, trieda žiaka.
  • Uhradiť poštovú poukážku typu U, vždy k 15. dňu v mesiaci na nasledujúci mesiac a odovzdať doklad o zaplatení vedúcej ŠJ.
 • Letný denný tábor - „ Zvieratkovo z Mlyna“

  Prázdniny – najkrajšie slovo v slovníku žiakov a učiteľov. Krásne dni plné slnka, hier, zábavy a oddychu sa snažia deti využiť naplno. Spolu so svojimi rodičmi cestujú na dovolenky, k starým rodičom, priateľom alebo využívajú možnosť pobytov v letných denných táboroch.

  ZŠ Mlynská  bola organizátorom letného školského tábora od 19.7. - 23.7. 2021  pre deti od 6 do 12 rokov  pod názvom „Zvieratkovo z Mlyna“. Zúčastnilo sa ho 45 detí. Vedúci tábora a 3 animátorky pre nich  pripravili bohatý program. Počas celého týždňa sa každý deň venovali iným aktivitám. Letný  tábor bol plný zážitkov, dobrodružstiev, málinko aj edukácie, ale hlavne dal deťom nové priateľstvá.

  Program nášho tábora bol zodpovedne pripravovaný. Podľa témy sme sa snažili ho zatraktívniť  ako sa len dalo. Za prítomnosti kvalitných animátoriek trávili detičky veľa času v exteriéri aj interiéri. Zdravie detí je pre nás prvoradé, a práve preto sme im zabezpečovali pitný režim a pestrú stravu počas celého tábora formou desiaty, obeda a olovrantu. Olovranty boli o to chutnejšie, že si ich deti pripravovali samé za pomoci animátoriek. Malí táboráci boli rozdelení do  zvieratkovských   družstiev: „Motýle“, „Biely tiger“, „Mačiatka“ a „Orlie pierko“. Tie medzi sebou súťažili, získavali body v  hrách, za správanie a  aktivitu pri jednotlivých činnostiach. Každý deň na vychádzkach spoznávali krásy okolia Stropkova. Tešili sa aj zvieratkám v  mestskom ZOO parku. Veľkým obohatením bola návšteva Mestskej knižnice v Stropkove, kde si pozreli peknú rozprávku o zvieratkách. Škoda, že nám počasie veľmi neprialo a nemohli sme navštíviť kúpalisko a poriadne sa vykúpať. Vo štvrtok  sme využili krásny altánok s kozubom za telocvičňou školy a urobili si pravú letnú táborovú opekačku. Po dobrom obede v reštaurácii TIMDŽI sme oddychovali vo svojom zvieratkovskom stane, kde deti maľovali, hrali rôzne spoločenské hry,  súťažili, prezerali zvieratkovskú  poštu, pozerali  rozprávky, v telocvični hrali futbal a hlavne pripravovali chutný olovrant.

  V piatok, posledný táborový deň, mali deti zvieratkovskú diskotéku. Slniečko hrialo,  nálada bola výborná,  a tak bol záver tábora sladký a veselý. Hoci sa deťom ťažko lúčilo, každého potešili diplomy za účasť, vecné ceny a sladkosti.

  Tešíme sa zase o rok!!!

 • LETNÁ ŠKOLA - OZNAM

  Oznamujeme, že nástup detí ( účastníci, ktorí sa prihlásili ) do Letnej školy je 16. augusta 2021 ( pondelok ) o 8:00 hod. v ZŠ Mlynská. Letná škola bude organizovaná od 16.8. – 20.8.2021 od 8:00 – 14:00 hod. Žiaci majú zabezpečenú desiatu a obed. Do školy si prinesú knihy z Matematiky, Slovenského jazyka a literatúry, Čítanku a peračník. Zošity a iné dostanú v škole. Info: Mgr. Mihok Viliam - 0907366397

 • ,,Damian Janek, žiak ZŠ Mlynská 697/7 v Stropkove najvšestrannejším a najzdatnejším žiakom v SR v rámci Olympijského odznaku všestrannosti (OLOV)“

  Postupné uvoľňovanie protipandemických opatrení v druhom polroku školského roka 2020/2021 umožnilo žiakom ZŠ Mlynská 697/7 v Stropkove zapojiť sa  do Olympijského odznaku všestrannosti (OLOV), ktorého cieľom je aktivácia detí k pravidelnému športovaniu a zároveň motivácia rozvíjať pohybové schopnosti z pohľadu zdravotnej prevencie, ako aj prípadná identifikácia talentovaných žiakov smerom k ich ďalšej športovej výkonnostnej úrovni.

  Ide o dobrovoľný športový projekt, ktorý sa primárne realizuje na základných školách a osemročných gymnáziách počas školského roka aj na hodinách telesnej výchovy. Vďaka projektu je možné utvoriť si komplexný obraz o pohybových schopnostiach mladej populácie, ako aj porovnať pohybové schopnosti mládeže na Slovensku so zahraničím.

  Výber disciplín je koncipovaný tak, aby zahŕňal pohybové schopnosti, ktoré ukazujú úroveň všeobecnej pohybovej výkonnosti. Batéria testov OLOV obsahuje disciplíny: skok do diaľky z miesta, ľah-sed (za 30 s), vytrvalostný člnkový beh, hod medicinbalom vzad, výdrž v zhybe nadhmatom a člnkový beh 10 x 5 m.

  Na získanie niektorého zo zlatých, strieborných a bronzových odznakov všestrannosti je nutné uspieť vo všetkých disciplínach aspoň minimálnym výkonom. Bodovacia tabuľka je navrhnutá tak, aby jednotlivcov bolo možné porovnávať s jednotlivými ročníkmi a sledovať, či sa v jednotlivých ročníkoch zlepšujú od priemeru alebo naopak. Minimálne bodové hranice pre získanie odznaku boli po odporúčaniach nastavené tak, aby boli dosiahnuteľné aj žiakmi, ktorí sa nevenujú systematickému tréningu.

  Vďaka aktivite 152 škôl sa do projektu OLOV podarilo zapojiť 3700 žiakov vo veku 11 a 12 rokov. Z celkového  počtu zapojených žiakov iba  2797 z nich   (1419 dievčat a 1378 chlapcov)  absolvovalo  všetkých šesť disciplín , a to  zo 124 škôl. Len pre porovnanie,  v pilotnom ročníku školského roka 2019/2020  sa zapojilo 1707 žiakov (829 dievčat a 878 chlapcov) z 39 škôl.

  Celkovo boli udelené odznaky 713 účastníkom (369 dievčatám a 344 chlapcom), čo predstavuje 25,5 %.

  Zlaté odznaky získalo 99 účastníkov (47 dievčat a 52 chlapcov), čo predstavuje 3,5 %.  Spomeniem našich žiakov zo ZŠ Mlynská Stropkov : Damian Janek, Juraj Vereščák, Oliver Lehocký, Karolína Cimbová, Andrej Pavlenko.

  Strieborné odznaky získalo 199 účastníkov (105 dievčat a 94 chlapcov), čo predstavovalo 7,1 % - a do tejto skupiny patria žiaci  ZŠ Mlynská Stropkov : Adam Nemec, Richard Fečo, Richard Berežný, Soňa Suváková.

  Bronzové odznaky získalo 415 účastníkov (217 dievčat a 198 chlapcov), čo predstavovalo 14,8 % - a sú to:  ZŠ Mlynská Stropkov: Tomáš Ľuľa, Katarína Nováková, Timea Korpoňová, Adam Vidiščák, Tadeáš Bičej, Teodor Bujdoš, Jakub Baník, Patrícia Hrubá, Tobias Fatľa, Jakub Jacenko, Lara Špilárová, Ema Siváková, Sofia Jaselská, Adam Otrošina.

  V kategórii dievčat najvyšší počet bodov získala 11-ročná Laura Fučelová z Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine (5250 bodov). Medzi chlapcami sa najvyššie umiestnil 11-ročný Damián Janek zo ZŠ Mlynská 697/7 v Stropkove (5520 bodov).

  30 najlepších jednotlivcov (15 chlapcov a 15 dievčat) zo základnej časti sa zúčastní celoštátneho finále, ktoré sa uskutoční v dňoch 27. – 28. septembra v Olympijskom tréningovom centre X-Bionic Sphere v Šamoríne.

   

   ZŠ Mlynská v Stropkove obdŕžala od prezidenta SOŠV Antona Siekela  poďakovanie - Slovenský olympijský a športový výbor Vám ďakuje za aktívnu účasť, spoluprácu a podporu v projekte Olympijský odznak všestrannosti 2020 / 2021

   

  Koordinátor projektu Mgr.Marcel Bochnovič

 • Dôležité upozornenie pre rodičov !

  Dôležité upozornenie pre rodičov !

  Dôležité upozornenie pre rodičov !

  Informácia k poskytovaniu dotácií na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej len „dotácia na stravu“) v školskom roku 2021/2022

  Dňa 01.08.2021 nadobudnú účinnosť nasledovné právne úpravy zákona č. 544/2010 Z. z.
  o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o dotáciách“):

  Nové právne úpravy od nového školského roku 2021/2022 prinášajú nasledovné zmeny v poskytovaní dotácií na stravu:

  • ukončenie plošného poskytovania dotácií na stravu v ZŠ a poslednom ročníku MŠ a doplnenie novej skupiny detí, ktoré majú nárok na poskytnutie dotácie. Novou skupinou detí, na ktoré bude možné poskytnúť dotáciu na stravu sú deti, ktoré žijú v domácnosti, ktorej členovia si neuplatnili, alebo nemohli uplatniť nárok na daňový bonus. V nadväznosti na uvedené dochádza k zmene okruhu oprávnených detí a dotácia sa poskytuje:
  • v zmysle § 4 ods. 3 písm. a) zákona o dotáciách na každé dieťa, ktoré navštevuje MŠ alebo  ZŠ a v  MŠ alebo v ZŠ je najmenej 50 % detí z domácností, ktorým sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi;
  • v zmysle § 4 ods. 3 písm. b) zákona o dotáciách na dieťa, ktoré navštevuje MŠ alebo ZŠ a žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi (ďalej len „dieťa v HN“) alebo ktorej príjem je najviac vo výške životného minima (ďalej len „dieťa v ŽM“),
  • v zmysle § 4 ods. 3 písm. c) zákona o dotáciách na dieťa, ktoré navštevuje posledný ročník MŠ alebo ZŠ a žije v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil na toto dieťa nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa, ktoré dovŕšilo šesť rokov veku a nedovŕšilo 15 rokov veku, žijúce s ním v domácnosti podľa osobitného predpisu (ďalej len „deti bez daňového bonusu), táto skutočnosť sa žiadateľovi podľa § 4 ods. 4 preukazuje čestným vyhlásením.

  Žiadame zákonných zástupcov, ktorých sa to týka a to:

  • domácnosť, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi  
  • domácnosť, ktorej príjem je najviac vo výške životného minima
  • domácnosť, v ktorej si ani jeden zákonný zástupca neuplatnil daňový bonus na vyživované dieťa / t.j. deti bez daňového bonusu /

  aby do 25.07.2021 doručili do ZŠ Mlynská 697/7 Stropkov:

  a/ potvrdenie o hmotnej núdzi - (ÚPSVaR SR), alebo

  b/ potvrdenie o prijme najviac vo výške životného minima - (ÚPSVaR SR), alebo

  c/ čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na daňový bonus - v prílohe  V Stropkove  8.7.2021                                                                    Mgr. Peter Gombár

                                                                                                              riaditeľ školy


  Príloha: cestne_vyhlasenie.docx

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Mlynská 697/7, Stropkov
  Mlynská 697/7, 09101 Stropkov
 • tel.:+421547422202
  jedáleň:+421547422913

Fotogaléria