• Medzinárodný deň eura

• 6. 10. 2023
        • Rozvoj finančnej gramotnosti má v spoločnosti významné miesto. V súvislosti s touto témou vznikol významný deň Medzinárodný deň eura  (24. september). Žiaci na prvom stupni spoznávali našu menu - euro prostredníctvom zaujímavých aktivít.

• Svetový deň mlieka v školách

• 4. 10. 2023
        • Dňa 27. 9. 2023 sme si pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. Táto medzinárodná udalosť je od roku 2000 každoročne podporovaná a propagovaná Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo.
          Naším cieľom bolo upozorniť prostredníctvom rôznych triednych aktivít na význam a pozitíva mliečneho programu, dôležitosť  konzumácie mliečnych výrobkov deťmi, podporovať zdravé stravovacie návyky detí a zvýšenie povedomia o dôležitosti správnej výživy.

• Redaktorky Mlynovín v akcii

• 4. 10. 2023
        • Podtatranská knižnica v Poprade organizovala už 7. ročník súťaže tvorby školských časopisov Podtatranský školák, do ktorej sme sa zapojili aj my s časopisom Mlynoviny. V utorok 26.9.2023 sa pri jej vyhodnotení mohli školské redakčné tímy z Prešovského a Košického kraja pochváliť svojou tvorbou. Z tohto inšpiratívneho stretnutia si naše redaktorky odniesli veľa cenných rád od profesionálnych novinárov, ktoré zúročia pri tvorbe ďalších čísel nášho školského časopisu.

• Biela pastelka 2023

• 1. 10. 2023
        • Vidieť ľudí, prírodu a farby je pre nás samozrejmosťou. Avšak žijú medzi nami aj ľudia, ktorí takéto šťastie nemajú. Biela pastelka je verejná zbierka na pomoc nevidiacim a slabozrakým ľuďom. Výnos zbierky je použitý na začlenenie sa nevidiacich do bežného života, napr. na výcvik chôdze s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovým písmom, prácu s výpočtovou technikou a nácvik iných špeciálnych zručností. Naša škola každoročne zachováva priazeň a podáva pomocnú ruku na podporu tohto projektu. Dňa 21.septembra 2023 sa Olívia Perátová a Daniela Babjarčíková, žiačky 8.B triedy, vybrali s bielou pokladničkou v ruke k žiakom, učiteľom, kuchárkam i školníkom. Darcovia boli za svoj dobrovoľný finančný príspevok odmení malou bielou pastelkou – symbolom neviditeľných línií, symbolom sveta nevidiacich. Vyzbieralo sa krásnych 307 eur. Všetkým darcom patrí veľké ĎAKUJEM. Aj takýmto spôsobom sme vyjadrili spolupatričnosť s ľuďmi, ktorí to v živote majú ťažšie ako my.