Športové triedy

KRITÉRIA NA PRIJATIE ŽIAKOV DO ŠPORTOVÝCH TRIED SO ZAMERANÍM NA FUTBAL A VOLEJBAL

Riaditeľstvo Základnej školy, Mlynská 697/7, Stropkov otvára pre školský rok 2021/2022 v

5. ročníku športovú triedu.

Zriadenie športovej triedy sa riadi § 103 až 106 zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Do športovej triedy sa prijímajú športovo talentovaní žiaci na základe pedagogickej diagnostiky zameranej na overenie  špeciálnych schopností a nadania na šport (futbal-chlapci, volejbal-dievčatá) a dokladovania zdravotnej spôsobilosti.

Predmet športová príprava je súčasťou školského vzdelávacieho programu. Športová príprava bude zameraná na futbal (chlapci) a volejbal (dievčatá)

Organizácia výchovno-vzdelávacieho procesu v športovej triede:

a) do jednej športovej triedy sa zaraďujú žiaci so zameraním na futbal (chlapci) a volejbal (dievčatá)

b) v športovej triede sa vyučovanie predmetu športová príprava ako aj predmetu telesná a športová
    výchova podľa príslušného učebného plánu delí na skupiny

c) predmet športová príprava sa vyučuje v rozsahu 4 hodín týždenne podľa aktuálneho ŠKVP na školský rok.

d) predmet telesná a športová výchova sa vyučuje v rozsahu 2 hodiny týždenne

e) tréningová činnosť je v rozsahu  4  -  6 hodín týždenne  (popoludní). Súčasťou prípravy sú sústredenia, turnaje a športové podujatia (zabezpečuje športový klub MVK Stropkov a MŠK Tesla Stropkov)

Kritéria pre prijatie žiaka :

1.    Overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania

Testovanie somatických ukazovateľov, všeobecných a špeciálnych pohybových schopností, herných činností

Futbal - skok do diaľky z miesta, beh na 30 m, beh na 10 m, prekážková dráha, slalom s loptou, prihrávky  o stenu, hra

Volejbal - telesná výška, dosah v stoji, 4 x 10m, skok do diaľky z miesta, hod 2kg loptou, ľah - sed
                 za minútu, preskok cez švihadlo za 1.minútu, prekážková dráha

2.    Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti

3.    Informovaný súhlas rodičov so zaradením do športovej triedy

Vyhodnotením   jednotlivých   kritérií   a   absolvovaním   pohybových   testov   výberová   komisia   získa informácie o pohybovej zdatnosti uchádzačov pre daný šport. Podľa výsledkov testov sa stanoví poradie uchádzačov o prijatie do športovej triedy. Prijatým uchádzačom vydá riaditeľ školy rozhodnutie o prijatí.

Talentové skúšky pre školský rok 2021/ 2022:

Termín konania:        7.  jún 2021 o 15:00 hod

Miesto konania:       ZŠ Mlynská 697/7 Stropkov

ihrisko s umelou trávou  (futbal  - chlapci),

telocvičňa školy  (volejbal - dievčatá).

Je potrebné si priniesť športovú obuv, športové oblečenie, vypísaný informovaný súhlas (Informovany_suhlas.doc) a dotazník (Dotaznik.doc) potvrdený od lekára.

V prípade otázok kontaktujte Mgr. Marián Veselý, tel.: 0905 813 552

Mgr. Peter Gombár