• Aktivity

• 2022/2023

ANGLICKÝ ŠKOLSKÝ TÁBOR – OKOLO SVETA ZA 5 DNÍ

V týždni od 15. 8. – 19.8. prebiehal  ANGLICKÝ ŠKOLSKÝ TÁBOR – OKOLO SVETA ZA 5 DNÍ pod vedením vyučujúcich anglického jazyka Mgr. I. Bezecnej, Ing. M. Čintalovej, Mgr, S. Dankovej a Mgr. K. Hurnej. Tábor bol určený pre deti od 1. – 5. ročníka. Štyridsaťšesť cestovateľov  bolo rozdelených do štyroch skupín podľa veku, aby tak každý deň mohli spoločne so svojimi rovesníkmi spoznať zaujímavosti a hlavne kultúru jednotlivých krajín.

V pondelok to bolo Slovensko, kde sme im priblížili krásy a symboly ich vlasti a najmenší cestovatelia prvej skupiny vyrobili vlajku Slovenska.

Utorok patril Veľkej Británii. Tento deň sa niesol v športovom duchu, nakoľko Londýn bol miestom konania olympijských hier. Naši cestovatelia boli veľmi súťaživí a vždy sa potešili, keď vyhrali nejakú sladkú odmenu. V tento deň nechýbali ani typické anglické raňajky a anglický čaj s mliekom a sušienkou. Deťom veľmi chutilo. Vlajku Veľkej Británie vyrábali cestovatelia štvrtej skupiny.

Stredu môžeme nazvať americkým snom, pretože deti sa už ráno preobliekli za Indiánov. Doobedie strávili streľbou z kuše a luku, no taktiež si mohli vyskúšať aj vzduchovú zbraň. Americký sen pokračoval obedom, kde ochutnali hamburger a poobede si zajazdili na koni. Vlajku Ameriky vyrábali deti druhej skupiny.

Štvrtok bol plný tanca a pestrého boa peria, pretože sme sa venovali Brazílii. Cestovatelia sa popasovali so sambou a vlajku Brazílie vyrábala tretia skupina.

Piatok bol hodnotiacim dňom, cestovatelia si mohli do svojich pasov poznačiť miesta, symboly jednotlivých krajín, ktoré sa im najviac páčili. Popasovali sa aj hľadaním pokladu Juraja Jánošíka, ktorý ho zakopal na pôde našej školy. Krásnou bodkou za úžasným týždňom, ktorý bol plný zážitkov a aktivít bolo zábavné piatkové popoludnie, kde nemohla chýbať na rozlúčku pizza.

Veríme, že sa deťom tábor páčil a tešíme sa na ďalší letný školský tábor v budúcom školskom roku.

Vyučujúce anglického jazyka

Folkloristi z Mlyna

Prázdninové dni plné slnka, hier, zábavy a oddychu sa snažia deti využiť naplno. Spolu so svojimi rodičmi cestujú na dovolenky, k starým rodičom, alebo využívajú možnosť pobytov v letných denných táboroch.

Aj tento rok organizovala ZŠ Mlynská  letný školský tábor od 11.7. - 15.7. 2022  pre deti od 6 do 12 rokov  pod názvom „Folkloristi z Mlyna“. Zúčastnilo sa ho 47 detí. Vedúci tábora a 3 animátorky pre nich  pripravili bohatý program. Počas celého týždňa sa každý deň venovali iným aktivitám. Letný  tábor bol plný zážitkov, dobrodružstiev, málinko aj edukácie, ale hlavne dal deťom nové priateľstvá.

Program  tábora bol zodpovedne pripravovaný. Podľa témy sme sa snažili ho zatraktívniť  ako sa len dalo. Za prítomnosti kvalitných animátoriek trávili detičky veľa času v exteriéri aj interiéri. Zdravie detí bolo prvoradé, a práve preto bol zabezpečený pitný režim a pestrá strava počas celého tábora formou desiaty, obeda a olovrantu. Olovranty boli o to chutnejšie, že si ich deti pripravovali samé za pomoci animátoriek. Malí táboráci boli rozdelení do  štyroch  družstiev: „Sláviky“, „Podkovičky“, „Akordeonisti“ a „Speváci z  Mlyna“. Tie medzi sebou súťažili, získavali body v  hrách, za správanie a  aktivitu pri jednotlivých činnostiach. V utorok pán učiteľ Knežo spestril dopoludnie aktivitami školy tanca a deti sa hravou formou učili tancovať a spievať. V stredu sme navštívili kostolnú vežu v Sanktuáriu a každý deň na vychádzkach spoznávali krásy okolia Stropkova.  Škoda, že nám počasie veľmi neprialo a nemohli sme navštíviť kúpalisko a poriadne sa vykúpať. Vo štvrtok  sme využili altánok s kozubom za telocvičňou školy a urobili si pravú letnú táborovú opekačku. Po dobrom obede v reštaurácii TIMDŽI deti oddychovali vo svojom táborovom stane. Po oddychu maľovali, zabávali sa spoločenskými hrami,  súťažili, prezerali táborovú  poštu, pozerali  rozprávky či hrali futbal v telocvični.

V piatok, posledný táborový deň, mali deti diskotéku. Slniečko hrialo,  nálada bola výborná,  a tak bol záver tábora sladký a veselý. Hoci sa deťom ťažko lúčilo, každého potešili diplomy za účasť, medaily, vecné ceny a sladkosti. Veľké poďakovanie patrí sponzorom tohto skvelého letného tábora: Coltsun - Consult s.r.o., Mäso Eso a Timdži – stravovacie služby.

Tešíme sa zase o rok!!!