Navigácia

 • Výber do športových tried

  Dňa 25.5.2015 sa uskutoční výber žiakov do športových tried. Bližšie informácie nájdete v sekcii "Šport na škole"

 • LETNÝ TÁBOR

 • Veľkomestá na hodine ANJ

  20. 5. 2015

  Žiaci 7.A triedy si hodinu angličtiny spestrili prezentovaním projektov. Všetci do toho vložili obrovskú snahu, v ktorej ani len nemohli chýbať naše šikovné ruky. Naša znamenite ideálna vlastnosť je snaha niečo dokázať. Keďže sme trieda s rozšíreným vyučovacím jazykom anglickým, rodný jazyk nás tentokrát obišiel. Všetky naše získané vedomosti nám bohato postačili. Niektorí z nás svoje práce prezentovali formou prezentácie, výkresu, či už nezvyčajného polystyrénu. V podaní sa predviedlo aj vizuálne zobrazenie prostredníctvom počítačovej hry. Zo všetkých získaných informácií náš strom múdrosti opäť vyrástol. No a aby nebolo málo boli sme aj odmenení čestnou  známkou, ktorá vyčarí úsmev na každej smutnej tvári.

  Prezentácie: Madrid.ppt  Paris.pptx  Rome.pptx

  MATEJ FERENC 7.A

 • Celoslovenská základoškolská odborná činnosť

  V dňoch 23. a 24. apríla sa v Piešťanoch uskutočnilo celoslovenské kolo Základoškolskej  odbornej činnosti pod záštitou Štátneho inštitútu odborného vzdelávania. Prešovský kraj na tejto súťaži v odbore matematika, fyzika reprezentoval žiak 8.A triedy  – Michal Jancura s projektom Slnko ako zdroj tepla, kde predostrel ekologické využitie slnečnej energie. Úlohou žiakov bolo spracovať písomnú časť odbornej práce a vyvrcholením ich práce bola ústna obhajoba výstupov práce na celoslovenskej prehliadke prác, ktorá prebiehala  v Hotelovej akadémii  Ľudovíta Wintera.  Pred hodnotiacou komisiou prezentoval dva druhy koncentračných pecí a to SLNEČNÝ VARIČ a KRABICOVÝ VARIČ (Slnkovlnku). Obidve tieto zariadenia dokážu počas slnečného svitu veľmi rýchlo a účinne premieňať slnečnú energiu na tepelnú. Prvé ako gril, resp. varič, druhé ako alternatíva mikrovlnnej rúry s tým, že môžeme ohrievať aj v kovovom hrnci, ktorý do mikrovlnnej rúry nemôžeme dávať. Obidve zariadenia sú veľmi vhodné pre využitie hlavne vtedy, keď nemáme prístup k zdroju elektrickej energie (kemp, rybárčenie atď.). Odbornú komisiu táto téma zaujala a  nášmu žiakovi v celoslovenskej konkurencii len o vlások uniklo umiestnenie v prvej trojke. Z Piešťan sa vrátil s peknými zážitkami, spomienkami a nadobudnutými skúsenosťami. Pri spracovaní témy ho viedol p. uč. Jancura, ktorý ho  aj svojimi skúsenosťami usmerňoval pri príprave prezentácie.  Veľká škoda, že sa kvôli chorobe celoslovenskej prehliadky nezúčastnila aj žiačka Terézia Fričová, ktorá mala reprezentovať Prešovský kraj v odbore biológia. Terezku na ZOČ pripravovala Ing. Viera Štafurová. Obidvom za veľmi dobrú reprezentáciu našej školy ďakujeme. Taktiež aj učiteľom, ktorí ich viedli vo svojom voľnom čase. Video:Ohnisko.wmv

 • ZŠ Mlynská - Majster SR vo volejbale žiačok ZŠ

   

  Po získaní titulu Majsteriek Prešovského kraja, najstaršie volejbalistky zo ZŠ Mlynská vycestovali na finálový turnaj školských Majstrovstiev Slovenskej republiky, ktorý sa konal 22.-23. apríla v Brusne. Stropkovský rodák p. Hric poskytol tímu nocľah a stravu v Liptovskom Hrádku za čo mu patrí veľká vďaka, lebo dievčatá mohli vycestovať o deň skôr a pred cestou do Brusna sa pohodlne vyspať. Turnaj otvoril predseda Slovenskej asociácie športu na školách p. Majzlík. Po tomto príhovore odznel sľub fair-play hráčok i rozhodcov  a ako to na kvalitných športových podujatiach býva, nechýbala ani štátna hymna. Na začiatku sa zdalo, že Stropkovčankám šťastie nepraje, keď do základnej skupiny dostali veľmi kvalitné tímy, a to protihráčky z Levíc, Bratislavy a Skalice. Druhú skupinu tvorili domáce Brusnianky, Novoveštianky, dievčatá z Lipovského Mikuláša a Nového Mesta nad Váhom.

        Prvý hrací deň si družstvá zmerali sily v základných skupinách, v ktorých sa, tak ako aj počas celého turnaja, hralo na dva víťazne sety. Do boja o medailové priečky postupovali prvé dva tímy. Víťazi oboch skupín sa vo štvrtok stretli s volejbalistkami z druhých miest opačných skupín. Úspešnejšie semifinálové zoskupenia sa nakoniec proti sebe postavili v absolútnom finále v boji o cenný titul.

        Cesta mladých Stropkovčaniek nebola jednoduchá. Už počas stretnutí v spomínanej náročnej základnej skupine museli ísť dievčatá na plné obrátky. Prvý duel proti Leviciam dopadol na výbornú v dvoch setoch, čo nakoplo východniarky do nasledujúcich dvoch zápasov, v ktorých podobne ako Leviciam nedarovali set ani Bratislavčankám a skalickým volejbalistkám.

  Po zvládnutých bojoch v kvalitne obsadenej skupine si naše hráčky oddýchli a do nového turnajového rána vstúpili pravou nohou. Semifinále Novomešťanky  vs. Stropkovčanky znamenalo obrovskú príležitosť vybojovať si miestenky vo veľkom finále. Toto stretnutie malo vďaka suverénnej hre dievčat zo ZŠ Mlynská jednoznačného favorita, ktorý potvrdzoval svoje kvality až do konca a zaslúžene postúpil do boja o titul. V druhom semifinále porazili Levice domáce v treťom sete. To pre Stropkovčanky znamenalo finále proti už raz zdolaným Leviciam. Avšak poraziť dvakrát rovnakého súpera na jednom turnaji je veľmi náročné, čo si východniarky dobre uvedomovali a preto museli podať ešte lepší výkon ako v predošlý deň.

  Početná kulisa divákov od začiatku finálového stretnutia nahlas fandila našim sympatickým dievčatám, ktoré aj napriek výškovému deficitu a miernej nervozite z dôležitého zápasu nedali najavo ani štipku strachu zo súpera a do každej lopty išli s odhodlaním položiť ju na levickú stranu palubovky. V prvom sete si Stropkovčanky v čiernobielych dresoch hrali tzv. svoju hru a Levice držali pod neustálym tlakom. Úvodná polovica druhej série však nevychádzala podľa stropkovských predstáv, keď po viacerých chybách a pekných akciách súperiek prehrávali východniarky už v pomere 14:7. Ani v tejto kritickej chvíli ich neopustil silný tímový duch a povzbudzovanie fanúšikov im dopomohlo k obráteniu nepriaznivého stavu vďaka útočnej a odvážnej hre. Dramatický koniec bol vyčerpávajúci pre hráčky i pre nervy fanúšikov. Sled nepremenených match-ballov ukončili Stropkovčanky až za stavu 28:26, kedy sa konečne mohli začať radovať z vytúženého titulu Majsteriek Slovenskej republiky, ktorý im okrem zlatých medailí a víťazného pohára priniesol nezabudnuteľné tímové zážitky a odmenu za tvrdú drinu počas celých piatich rokov tréningu.

  Celému družstvu gratulujeme k tomuto obrovskému úspechu, ktorý len potvrdzuje volejbalovú kvalitu v našom meste a to, že stropkovský šport sa stále oplatí podporovať. Dievčatám prajeme ešte mnoho podobných víťazstiev a veľa šťastia do podávania ďalších kvalitných výkonov ako doteraz.

  Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí sa akokoľvek zaslúžili o vycestovanie volejbalistiek na tento turnaj a o jeho úspešné zvládnutie.

  Zostavamajstrovského tímu: K.Bodnárová, S.Hricková, Z.Konárová, S.Polončáková, P.Rusnáková, K.Sakarová, M.Štefanišinová, S.Tabišová, S.Tomková, K.Zápotocká, p. tréner Patrik Alexík, p. trénerka Martina Tomková

  Konečné poradie:

  1. Stropkov (ZŠ Mlynská)
  2. Levice (ZŠ pri Podlužianke)
  3. Brusno (ZŠ a MŠ Brusno)
  4. Nové Mesto nad Váhom (ZŠ Odborárska)
  5. Liptovský Mikuláš (ZŠ Janka Kráľa)
  6. Bratislava (Gymnázium Bílikova)
  7. Spišská Nová Ves (ZŠ Hutnícka)
  8. Skalica (ZŠ Vajanského)

   

                 -Šimona Tomková-

 • 20. 5. 2015

  Do galérie Veľkomestá na hodine ANJ boli pridané fotografie.

 • Ako sme vyrábali plagát

  Keď sme prišli v pondelok ráno do školy, učiteľka anglického jazyka nám oznámila, že na piatej hodine budeme robiť plagát s názvom Daily routine. Na plagáte malo byť znázornené čo robíme počas celého dňa. Všetci sme sa nevedeli dočkať piatej hodiny. Prichystali sme si veľký papier a všetci sme naňho začali vyfarbovať obrázky a pani učiteľka nám pomáhala. Vo štvrtok sme dopísali k obrázkom text, aby sme vedeli čo každý obrázok znázorňuje. Na druhý týždeň v pondelok sme celý plagát dokončili a zvýraznili ho sýtymi farbami.

  Napísala Rebecca Dzurjová zo 4.A

 • 20. 5. 2015

  Do galérie Ako sme vyrábali plagát boli pridané fotografie.

 • 19. 5. 2015

  Do galérie Najobľubenejšia hračka boli pridané fotografie.

 • Medzinárodný deň Zeme na ZŠ Mlynská

  Dňa 24.4.2015 sa na ZŠ Mlynská uskutočnila akcia pri príležitosti Medzinárodného dňa Zeme. ZŠ Mlynská v spolupráci  so Službou m.p. Stropkov, zorganizovala túto akciu, ktorej cieľom bolo nielen skrášlenie nášho mesta, ale predovšetkým vybudovať u žiakov vzťah k  ochrane životného prostredia a k prírode, ktorá nás obklopuje a je neoddeliteľnou súčasťou nášho života.

  Tejto akcie sa zúčastnili  žiaci 1. a 2. stupňa našej školy pod vedením triednych učiteľov, vychovávateliek ŠKD a zamestnancov projektu PRINED.

    Služba m.p., Stropkov, na žiadosť vedenia školy,  poskytla jednotlivým triedam vrecia na odpadky a taktiež zabezpečila kontajner, ktorý bol umiestnený v areáli Pod vlekom. Vedenie školy zabezpečilo pre každého žiaka ochranné rukavice.

  Žiaci 1. stupňa sa podieľali na skrášľovaní areálu a okolia školy. Nevynechali ani  pešiu zónu a ulicu Matice Slovenskej. Vyššie ročníky sa zamerali na  Mlynskú ulicu  a areál Pod vlekom, kde okrem zberu odpadkov vyčistili aj potôčik. Žiaci 8. a 9. ročníka čistili spolu s triednymi učiteľmi, pedagógmi školy a zamestnancami PRINED  bývalú dráhu lyžiarskeho vleku.

  Domov všetci odchádzali s dobrým pocitom, že sa podieľali na skrášlení svojho okolia, a zároveň dopomohli prírode k sviežemu jarnému prebudeniu.

  Pretože príroda je oproti nám vo výhode, môže totiž existovať bez nás, ale my bez nej nie.

      Zamestnanci projektu PRINED

          ZŠ Mlynská 

 • Moja najobľubenejšia hračka

  V utorok 12. mája si l. a ll. oddelenie ŠKD spríjemnili poobedie súťažou o najobľubenejšiu hračku. Deti si priniesli najobľubenejšie hračky a deti, ktoré hračky zabudli si ich mohli nakresliť. Dievčatká si priniesli bábiky a chlapci rôzne hračky ako robotov, gornitov a podobne. Každé dieťa svoju hračku predstavilo, povedalo nám o nej čo najviac Hodnotili sme nielen hračky, ale aj ich prezentáciu.Porota deti ocenila zvlášť chlapcov a zvlášť dievčatká. Na záver všetky deti dostali sladkú odmenu a pop corn.Vychovávateľky Veselá a Hudáková.

 • 15. 5. 2015

  Do galérie Prváci na dopravnom ihrisku boli pridané fotografie.

 • Biologicko – dejepisná exkurzia

  30.4. 2015 PK BIO a DEJ zorganizovalo pre žiakov 6. ročníka exkurziu po trase Humenné – Morské oko. Prvou zástavkou bol kaštieľ v Humennom, kde žiaci si mohli pozrieť ako žili v minulosti vyššie postavení ľudia. Pozreli si dobové nábytky a miestnosti zachovalé po posledných dedičoch z rodu Andrássyovcov. Dali kaštieľu jednotnú architektonickú podobu (pseudobaroký vzhľad) a okolo kaštieľa zriadili francúzky a anglický park.

  Z histórie sme sa potom premiestnili do prítomnosti a po hodinke cesty sme sa ocitli v krásnej prírode CHKO Vihorlat v časti Morské oko, ktoré vzniklo sopečnou činnosťou v treťohorách. Žiaci prešli náučný chodník okolo celého jazera, kde si mohli prečítať na tabuliach informácie o živočíchoch a rastlinách žijúcich na tomto území, ako aj o Vihorlatskom pralese, ktorý  sa tu nachádza.

  Po tejto prechádzke na čerstvom vzduchu sme nasadli do autobusu a s peknými zážitkami zamierili späť domov.

  Ing. Kačmárová a Mgr. Ličková

 • 15. 5. 2015

  Do galérie Biologicko – dejepisná exkurzia boli pridané fotografie.

 • List pre mamu

       Na hodinách slovenského jazyka sme sa učili písať listy, pani učiteľka nám navrhla, čo tak urobiť našim mamičkám Deň matiek o trošku skôr. Bolo to jednoduché! To čo máme  ukryté v našich srdiečkach sme napísali na papier a vložili do vlastnoručne vyrobenej obálky.  

       Neverili by ste, koľko radosti dokáže urobiť obyčajný list napísaný z lásky...

       Blíži sa Deň matiek, vyskúšajte to  aj vy!     

        Žiaci  z II.C

 • 11. 5. 2015

  Do galérie List pre mamu boli pridané fotografie.

 • KK Hviezdoslavov Kubín 2015

                 Malí aj veľkí recitátori z Prešovského kraja, víťazi okresných kôl súťaží sa 

  24. apríla stretli na krajskom kole v Dome kultúry v Starej Ľubovni, aby vzájomným interpretovaním umeleckých textov obohatili svet umenia o svoje umelecké prednesy. Našu školu reprezentovali traja žiaci.

   

  I.  kategória (1.-3. ročník) - Miroslava Polivková z  II. C - cena za výborný prednes

  II. kategória(4.-6. ročník)  - Terézia Mitrušková zo IV. B

  III. kategória(7.-9.ročník)  -  Šimon Šmilňák z VIII. A

   

           Výkony našich recitátorov boli  vynikajúce aj napriek veľkej konkurencii sme tento rok konečne neprišli zo Starej Ľubovne naprázdno.  Veľkú radosť nám urobila naša najmladšia talentovaná recitátorka Mirka, ktorá svojím prednesom očarila odbornú porotu a získala cenu za výborný prednes.

           Ešte raz srdečne blahoželáme a všetkým prajeme veľa úspechov na ďalších recitačných súťažiach!  

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Mlynská 697/7, Stropkov
  Mlynská 697/7, 091 01 Stropkov
 • tel.:+421547422202
  jedáleň:+421547422913

Fotogaléria