Navigácia

 • FILMOVÉ PREDSTAVENIE

  Nám, žiakom VIII.C, IX.A a VIII.B, sa vo štvrtok 16. októbra kráčalo do školy radostnejšie. Čakala nás totiž návšteva kina – film „38“ . Tento filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy Pavla Demitru. Predstavuje ho nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť. Poodhaľuje významné i bežné momenty z jeho života, jeho túžby i ciele. Človek, ktorý neznášal prehry, neskutočne na sebe makal, miloval svoju rodinu. Film, pri ktorom sme sa zasmiali, ale tiekli nám aj slzy. Po filme nasledovali nákupy  i občerstvenie. Bol to taký fajnový školský deň.

 • MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC

  V sobotu 18.10.2014 sa žiaci aj našej školy zapojili do celosvetového projektu pod názvom „Milión detí sa modlí ruženec.“  Úmyslom modlitby bol pokoj a jednota na celom svete. Stretli sme sa spolu s gréckokatolíkmi v Sanktuáriu Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. Táto iniciatíva vznikla vo Venezuele a rozšírila sa do celého sveta. Svoj názov a cieľ dostala od sv. Pátra Pia, ktorý povedal: „Keď sa milión detí pomodlí ruženec, svet sa zmení.“                  

 • Hovorme o jedle

     V dňoch 13.10 -  17.10. 2014 sa realizoval na našej škole projekt „ Hovorme o jedle“. V rámci tohto projektu sa žiaci prostredníctvom rôznych aktivít dozvedeli, ako sa správne stravovať, aký význam majú jednotlivé zložky potravy.

      Tohto projektu sa zúčastnili aj žiaci V. B a VIII. A triedy. Tieto triedy si vybrali pohybovú časť projektu. Žiaci V. B triedy zabehli v piatok 17.10. maratón ulicami mesta Stropkov. Na tento maratón sa pripravovala celá trieda.

  Žiaci VIII.A triedy svoje pohybové schopnosti, ale aj tanečnú šikovnosť, predviedli v rôznych súťažiach, pri ktorých nešlo tak o víťazstvo ako o radosť z pohybu a o pocit, že robia niečo pre seba. Do maratónu i súťaží sa zapojili aj triedne učiteľky.

               V.B, VIII.A

 • 19. 10. 2014

  Do galérie Aká je budúcnosť plastov? boli pridané fotografie.

 • Aká je budúcnosť plastov?

                  O tejto téme diskutovali žiaci 8. A na hodinách slovenského jazyka. A keďže im nie je osud našej zemegule ľahostajný, sami vymysleli, ako sa dajú plasty prakticky využiť v našom každodennom živote. Ich tvorivé nápady si pozrite vo fotoalbume.  Ak vás inšpirovali, skúste to aj vy!

 • 15. 10. 2014

  Do galérie Šarkaniáda boli pridané fotografie.

 • 15. 10. 2014

  Do galérie Medzinárodný deň jazykov boli pridané fotografie.

 • Výtvarný plenér Františka Veselého

     Aj v tomto školskom roku zorganizovalo mesto Stropkov súťažný výtvarný plenér akad. maliara Františka Veselého. Tentoraz to už bol XII. ročník tejto vydarenej jesennej akcie. Žiaci škôl stropkovského okresu súťažili spolu so žiakmi z Poľska v prekrásnej prírode okolia obce Bukovce – na Bukovej hôrke. Toto pokojné pútnické miesto, ktoré je duchovne spojené s Vatikánom v Ríme privítalo našich súťažiacich trochu chladným ránom. Po privítaní v miestnom kostolíku sa žiakom prihovorila pani Barburská, neter akademického maliara. Potom už prišli k slovu farby, štetce a pastely. Všetky práce boli pekné a jedinečné. Našu školu na súťaži reprezentovali tento rok žiačky: Timea Petričková zo 4.b, Silvia Hricová zo 4.c, Martina Zajtková zo 7.a a Jana Kmiťová z 9.a triedy. Aj napriek tomu, že všetky mali veľmi pekné práce, konkurencia bola predsa len silnejšia a tak sme ostali bez umiestnenia. Zaželajme im preto veľa chuti a elánu do ich ďalšej umeleckej tvorby – možno nabudúce.

   

   

           Ing. Zajtková

 • 14. 10. 2014

  Do galérie Cezpoľný beh KK boli pridané fotografie.

 • Krajské kolo v cezpoľnom behu

  Dňa 9.10.2014 sa v Starej Ľubovni uskutočnili Krajské majstrovstvá v cezpoľnom behu žiakov a žiačok ZŠ, na ktorých náš obvod reprezentovali družstvá chlapcov a dievčat zo ZŠ Mlynská Stropkov .

  V kategórií žiačok sa M. Štefanišinová umiestnila na 32.mieste časom 9:48,79 a B. Puháková na 36. mieste časom 10:53,06. Tretia členka družstva J. Vandová do cieľa nedobehla

  Väčšie nádeje sa kládli do družstva chlapcov, kde D. Haško po dvoch kolách bol na čele, no v poslednom kole pre zranenie odstúpil. Ďalší člen družstva J. Lipák dobehol na 29. mieste časom 12:38,52 a D. Gombár na 31. mieste časom 13:15, 67.

  Celkovo v konkurencii 11 okresov v oboch kategóriách sa naši bežci umiestnili na poslednom mieste.   

   

  Celkové poradie družstiev:

   

  Kategória žiaci ZŠ    Kategória žiačky ZŠ

   

  1. Levoča        1. Kežmarok

  2. Bardejov     2. Vranov nad Topľou

  3. Svidník       3. Levoča

  4. Kežmarok   4. Humenné

  5. Stará Ľubovňa      4. Prešov

  6. Prešov         6. Poprad

  7. Sabinov      7. Svidník

  8. Vranov nad Topľou       8. Stará Ľubovňa

  9. Poprad        9. Sabinov

  10. Humenné 10. Bardejov

  11. Stropkov   11. Stropkov

 • Slávnostné otvorenie Archeoparku v Hanušovciach

  Bola síce sobota, nebolo krásne slnečné počasie, ale prežili sme výnimočné popoludnie a nazberali nové zážitky a vedomosti.

  S pani učiteľkou sme sa 27.septembra zúčastnili otvorenia Archeoparku pri Vlastivednom Múzeu v Hanušovciach nad Topľou. Veľká slávnosť pre výnimočnú vec. Archeopark je jediný svojho druhu na Slovensku a je výsledkom namáhavej a odovzdanej práce pani riaditeľky a všetkých historikov múzea.  Najprv pani riaditeľka v príhovore popísala tŕnistú cestu, ktorá začala nápadom a končila týmto otvorením. Neskrývala pri tom nadšenie a dobrý pocit z dobre vykonanej práce. Potom  duchovní otcovia rímsko a gréckokatlíckeho obradu požehnali toto výnimočné dielo a mohli sme vstúpiť dnu.

        Archeopark sa nachádza v záhrade hanušovského múzea.  Je ohradený palisádami. Keď prejdete vstupnou bránou, ocitnete sa niekoľko tisíc rokov späť. Prehliadku začínajte pri makete, ktorá pomôže lepšej orientácii a popisuje, čo si prezrieť a všimnúť. Pred vami sa nachádza 5 domov. Každý z iného obdobia – prvý zo staršej doby kamennej, za ním  nasleduje jeden z doby neolitu, ďalší z doby bronzovej, potom z keltskej kultúry a prehliadku uzatvára slovanský dom z 9. storočia. Všetky domy sú zariadené dokonalými replikami náradia, zariadenia, zbraní, výsledkov lovu či remesla obyvateľov.

  Najlepšie na celej prehliadke je, že všetko, čo sa tam nachádza si môžete vyskúšať. A tak sme ležali na dobových posteliach, jedli za dobovými stolmi, sedeli na stolcoch, obliekli si brnenia, vyskúšali zbrane, rozdúchavanie a udržiavanie ohňa, štiepali kameň, vyrábali sme šperky, mleli zrná na múku, hrali na pravekých hudobných nástrojoch, dokonca sme ochutnali keltské placky.

  Na slávnostnom otvorení pred každým domom nie herci, ale zamestnanci múzea, historici, odohrali scénky, ktorými priblížili bežný život obyvateľov aj ukážky bojového umenia tej ktorej doby. Po otvorení sa v okolí múzea rozliehali zvuky, ktoré boli vylúdené na primitívnych pravekých nástrojoch. Potom sme sa presunuli pred múzeum, kde sa rozprestieral stredoveký tábor a rytieri zo skupiny historického šermu COHORS v Prešove, predviedli stredoveké súboje rôznymi stredovekými zbraňami. Tie sme si potom mohli prezrieť a vyskúšať. O živote či smrti porazeného rytiera sme rozhodovali pravdaže my, diváci.

  Bohatý a pestrý program sme si do krajnosti užili a už teraz sa tešíme, keď sa do Archeoparku vrátime v rámci dejepisnej exkurzie, ktorú pre nás naše učiteľky dejepisu každoročne organizujú.

   

  Juraj, Nora, Kristína, Damián, Alex, Paula a Sára zo 6.a 

 • 14. 10. 2014

  Do galérie Environmentálne hry v prírode boli pridané fotografie.

 • Environmentálne hry v prírode

  Dňa 4.10. hoci bola sobota ráno a predošlý deň dokonca daždivé počasie, našli sa v našej škole smelé deti, ktoré nelenili a prišli nás čakať pred bránu školy. Jedenásti sme sa vybrali na vandrovku do odľahlých končín Stropkova. Po poslednom výstupe z okrajových uličiek sa pred nami otvorila panoráma lúk a lesov a za nami nádherný výhľad na naše mesto. Počasie z predchádzajúceho dňa sa odrazilo na našich topánkach. Mokrá tráva a blato neodradili nikoho z nás a naším cieľom sa stal vrchol Kozinca. V cieli sa deti pohotovo pustili do zhromažďovania a lámania mokrého raždia s nádejou, že dokážeme založiť oheň. Musíme sa priznať, pomohli nám triesky, ktoré Laure do tašky pribalila predvídavá mamka J. K dobrej nálade nám prispel aj príchod ďalších troch očakávaných výletníkov. Plamienky ohňa, dobrá atmosféra a chutne opečené špekačky nám dodali silu k ďalším aktivitám. Počas hier v prírode sme overovali ostrosť všetkých našich zmyslov. Aktivity boli vyvrcholené výzvou k vzájomnému pohladeniu slovom a k odvahe nahlas ho vyjadriť. Zrejme aj slniečku sa to zapáčilo, pretože rozohnalo okolo seba všetky mraky a sprevádzalo nás na ceste domov. A tak veselo poskakujúce deti sa dostali z kopcov opäť do mesta.

 • 14. 10. 2014

  Do galérie Medzinárodný deň jazykov boli pridané fotografie.

 • 14. 10. 2014

  Do galérie Florbal školské kolo boli pridané fotografie.

 • ZBER PAPIERA NA ŠKOLE – ZŠ Mlynská

  Recyklovaním sa šetria lesy, energia, znižuje sa znečisťovanie ovzdušia a vodných tokov.
  Zberový papier je vhodnou druhotnou surovinou na výrobu obalových a toaletných papierov, na výrobu kartónov a papiera, ktorý nevyžaduje vysokú kvalitu.
  Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do zberu tejto vzácnej druhotnej suroviny v jesennom zbere papiera.
  Zber papiera to nie je len snaha zarobiť pre školu čo najviac peňazí. Zber papiera je predovšetkým boj medzi triedami a jednotlivcami o víťazstvo v škole. Poďakovanie patrí deťom, ktoré húževnato nosili papier, rodičom, starým rodičom a všetkým priateľom školy, ktorí prispeli svojou troškou do mlyna, všetkým pomocníkom z radov pracovníkov školy, ktorí vážili a zapisovali, zapisovali a zapisovali.
  Najviac kilogramov papiera nazbierali jednotlivci:
  I. stupeň
  1. Lenka Kmiťová- 262 kg – 2.C
  2. Dávid Calko – 222 kg – 2.A
  3. Kevin Bučko – 160 kg – 2.B
  II. stupeň
  1. Natália Pukáčová – 926 kg – 5.B
  2. Soňa Briňárska – 320 kg – 7.A
  3. Matej Paluš – 194 kg – 9.B
  Najúspešnejšie triedne kolektívy:
  I. stupeň
  1. 3.B – 618 kg
  2. 2.A – 590 kg
  3. 3.A – 487 kg
  II. stupeň
  1. 5.B – 1030 kg
  2. 7.A – 610 kg
  3. 5.C – 444 kg

  Víťazom blahoželáme a za zapojenie sa do súťaže v zbere papiera ďakujeme.

   

   

   

         CVČ ZŠ Mlynská 

 • Návrat k EDL

  Dňa 26.septembra oslavujeme Európsky deň jazykov. Pri tejto príležitosti sa na hodinách anglického, ruského a nemeckého jazyka zapojili naši žiaci a vyučujúci do projektu „Jazyková reťaz = Language Chain“, aby prezentovali všetky jazyky, ktoré sa na našej škole učia. Úlohou bolo vytvoriť vlajky krajín cieľových jazykov netradičným spôsobom a tiež vymyslieť hymnu v cieľovom, ale aj slovenskom jazyku a odprezentovať tieto „diela“. Zároveň sme sa tým zapojili do celoslovenskej súťaže o „NAJ ŽELIEZKO“ v reťazi a týmto chceme všetkých našich fanúšikov požiadať o VÁŠ HLAS. Podporiť nás môžete do 17. 10.2014 na stránke www.jazykovevzdelavanie.sk, názov nášho tímu je LANGUAGE MILLS – STROPKOV. Ak máte facebook, stačí označiť „like“ pri našom videu alebo vyplniť okienko na udelenie hlasu pre náš tím. Do tejto reťaze sme sa zapojili po prvý krát a skutočne sme si to užívali, čo môžete vidieť aj vo fotoalbume. Aktivity realizovali žiaci 5.A, 5.B, 6.B, 6.C, 7.A, 7.B, 7.C, 8.A, 9.A a 9.B. Za videozáznam a spracovanie ďakujeme pánovi Mihokovi a pánovi Cichému. Držte nám palce! Za Vašu podporu Vám ďakujeme. Hlasujte tu: http://www.jazykovevzdelavanie.sk/news/tim-language-mills/     

 • 9. 10. 2014

  Do galérie Deň jazykov v 7.A boli pridané fotografie.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Mlynská 697/7, Stropkov
  Mlynská 697/7, 091 01 Stropkov
 • tel.:+421547422202
  fax:+421547182071
  jedáleň:+421547422913

Fotogaléria