Navigácia

 • Slávnostné otvorenie školského roka

  Slávnostné otvorenie školského roka 2015/2016 sa uskutoční dňa 2.septembra 2015 o 9:00 hod. na školskom ihrisku.

 • POZOR!POZOR! ZMENY V ŠKOLSKEJ JEDÁLNI. Dôležité oznamy pre stravníkov

   

     Vedúca školskej jedálne pri ZŠ Mlynská v Stropkove, chce touto cestou oboznámiť zákonných zástupcov žiakov a stravníkov školskej jedálne o zmenách, ktoré platia už k augustu 2015. Strava sa bude uhrádzať na mesiac vopred, a to nasledovne:
  Trvalým príkazom ktorejkoľvek banky alebo poštovou poukážkou s pravidelnou sumou vždy k 10. dňu v mesiaci na číslo účtu: 1642122557/0200. Prvú platbu je nutné vykonať do 15.augusta 2015

   Postup pri platbe vkladom na účet:
  Jednotným trvalým príkazom na celý školský rok do 10. 5. 2016 (1. platba k 15. 8. 2015, posledná platba k 10. 5. 2016), najneskôr do 15. 8. 2015.
  Mesačne sumou: I.stupeň: 19,- eur

                                      II.stupeň: 21,- eur

                                     dospelí stravníci: 10,-eur

   

  - je potrebné uviesť meno, priezvisko a ročník žiaka, nie rodiča (zaktualizujte si údaje pre príjimateľa platby podľa hore uvedeného).

  - platbu je potrebné uskutočniť najneskôr do 10. dňa v mesiaci, mesiac vopred. Nakoľko používame čipové karty, softvér "zakáže" výdaj stravy, ak nebude platba včas odoslaná!
   

           Vedúca školskej jedálne: M. Cubjaková

   

 • Letný pirátsky tábor - „ Piráti z Mlyna“

  Prázdniny – najkrajšie slovo v slovníku žiakov a učiteľov. Krásne dni plné slnka, hier, zábavy a oddychu sa snažia deti využiť naplno. Spolu s rodičmi cestujú na dovolenky, k starým rodičom, priateľom alebo využívajú možnosť pobytov v letných táboroch.

    ZŠ Mlynská  pripravila minulý týždeň   pre deti od 6 do 13 rokov letný pirátsky tábor pod názvom „Piráti z Mlyna“ . Zúčastnilo sa ho 30 detí. Vedúci tábora a 3 animátorky pripravili pre nich  bohatý program.  Deti sa rozdelili do 3 pirátskych družstiev – Titani, Hawaki a Kawaji. Mali svoj znak  a bojový pokrik. Súťažili medzi sebou, získavali body v  hrách, za správanie a za aktivitu pri jednotlivých činnostiach. Každý deň boli pre nich pripravené vychádzky do okolia Stropkova –pod Huru, pod vlek, okolo Bokše, jazdecký areál – Bechera. Boli aj na  kúpalisku, kde sa najviac tešili  šmýkalke. Navštívili  aj ZOO v meste. Po dobrom obede v reštaurácii TIMDŽI  oddychovali vo svojej pirátskej jaskyni. Tu maľovali, hrali rôzne spoločenské hry, súťažili, hrali futbal, prezerali pirátsku poštu, opekali pri kozube, hľadali poklad pirátov, pozerali pirátske rozprávky a pod.

    Počasie bolo výborné, nálada tiež a tak záver tábora bol sladký a veselý. Každý účastník  dostal diplom a medailu za súťaže, sladkosť a CD- FOTO z tábora.

  Tešíme sa zase o rok!!!

   

       + FOTO      ZŠ Mlynská

 • 26. 8. 2015

  Do galérie Letný tábor boli pridané fotografie.

 • Bronz Stropkovčaniek z MSR v MIDICOOL VOLLEY

  22. júna 2015 vycestovali staršie žiačky ZŠ Mlynská v Stropkove do vzdialenej Bratislavy, aby sa nasledujúci deň zúčastnili svojho posledného turnaja v tomto zložení- Majstrovstiev Slovenska vo štvorkovom volejbale MIDICOOLVOLLEY 2015.

    Majstrovstvá Slovenska sa mali odohrať vonku, pri nákupnom centre Eurovea. Pre nepriaznivé počasie  a kvôli nezvládnutej organizácii (organizátor nerátal s dažďom) sa po trojhodinovom čakaní a vybavovaní telocvične plánovaná hra vonku presunula do haly PKO. Stratený čas spôsobil, že dievčatá hrali  úvodné dve stretnutia len na jeden víťazný set ,,pavúkovým spôsobom“, čo znamenalo, že pre polovicu družstiev bol jediný odohratý set spiatočným lístkom domov. Avšak ani tieto nepriaznivé okolnosti zo strany organizátorov nevyviedli Stropkovčanky z miery a po víťazstvách nad Chtelnicou a Brusnom nastúpili v semifinále, ktoré  sa hralo na dva hrané sety proti dievčatám z Poltára. Po vyrovnanom súboji a výsledku 1:1 sa pre lepší pomer lôpt z postupu do finále tešili súperky volejbalistiek z Mlynskej. V následnom boji o bronzové medaily  sa Stropkovčanky stretli so susedkami zo Svidníka. V tomto dueli sa karta obrátila a tentoraz výsledok 1:1 a lepší pomer lôpt rozhodol o zisku cenného bronzu pre naše dievčatá. Hráčkam a trénerom gratulujeme k tomuto aj k ostatným úspechom počas celej uplynulej sezóny, ktorých bolo naozaj veľa. Do ďalšej želáme minimálne rovnako priaznivé výsledky vo vyššej súťažnej kategórii.

  Konečné poradie:        1. ZŠ Komenského Snina

                2. ZŠ Poltár

                3. ZŠ Mlynská Stropkov

                4. ZŠ Komenského Svidník

      5. ZŠ Brusno

      6. ZŠ Odborárska Nové Mesto n/Váhom

      7. ZŠ Brezovica

      8. ZŠ Darg. hrdinov Humenné

    9. až 16. miesto ZŠ Pieninská Panská Bystrica, Gymnázium Dúbrava Dunajská Streda, ZŠ Studienka, ZŠ Nábrežná Nové Zámky, ZŠ Št. Majora Veľké Úľany, ZŠ Chtelnica, ZŠ Ostredkova Bratislava, Spojená škola Letná Poprad

  Zostava: Tomková S., Tabišová S., Štefanišinová M., Bodnárová K., Sakarová K., Hricková S., Zápotocká K., Polončáková S., Jancová E., tréneri: Alexík p., Tomková M.

   

  Tomková Šimona

   

       

 • 30. 6. 2015

  Do galérie Záver roka 2014/2015 boli pridané fotografie.

 • 29. 6. 2015

  Do galérie Slávnostná akadémia boli pridané fotografie.

 • „HUG DAY“- DEŇ OBJÍMANIA

   

  Júnová etapa zavŕšila uzamknutie  pridlhej a trocha úpornej  brány školského roku 2014/15. Aj tento krát žiaci 7.A  triedy  s pani učiteľkou K . Hurnou obstáli s pozoruhodným nadaním.
  Dňa 26.6  sa koná Medzinárodný deň objímania.
  Takáto príležitosť prichádza raz za rok. Obísť ju, by pre nás nebolo  adekvátne a racionálne rozhodnutie. Konali sme čestne a objektívne.
  Deň pred tým nám vnukol nápad zapojiť sa do takejto pôvabnej činnosti. Tvorivosť  rovnako zohrávala obrovskú rolu. Pripravili sme transparenty a obohatili ich unikátnymi nadpismi aj ilustráciami. Myšlienka pod názvom ,,Hug day" nás upútala na plné obrátky. 
  V nasledujúci deň  už bolo všetko dokonalo zhotovené. Rozhodli sme sa, že navštívime  celú školu. Začali sme od najvyššej a najpodstatnejšej autority našej školy teda od pána riaditeľa, ktorý bol ako prvý na zozname objatí. Nedalo sa nevšimnúť si jeho optimistickú potechu. Po ňom nasledovali  na  prvý pohľad láskyplné pani učiteľky, či učitelia a každá trieda naplnená  svojou jedinečnosťou.. Bol to taký skvelý pocit rozdávať nadšenie a priateľskú lásku medzi všetkých nás.  Nazrieť do detských zreníc  a vidieť túžbu po pravom nefalšovanom objatí je  niečo nevyčísliteľne cenné. Každý z davu detí malých či nemalých  si zaslúži jedno nadrozmerné vľúdne objatie. Tento deň nám poukazuje, že šíriť lásku je najkrajšie dielo za všetky dejiny ľudstva. 

  Matej Ferenc 7.A

 • 29. 6. 2015

  Do galérie HUG DAY boli pridané fotografie.

 • SPRÁVNY CHLAPEC- SPRÁVNE DIEVČA

       Keďže je v našej škole veľa šikovných žiakov, ktorí nemajú núdzu o kamarátov, šíria okolo seba dobrú náladu, je s nimi zábava, dokážu zahnať nudu. Navyše sa nehanbia vystupovať pred ostatnými, vedia sa s druhými o všetko podeliť a  podať pomocnú ruku, rozhodli sme sa zorganizovať súťaž  o tituly SPRÁVNY CHLAPEC/ SPRÁVNE DIEVČA    ZŠ    Mlynská   2014/  2015.

  O ich  získanie  zabojovalo  19 žiakov I. stupňa, v štyroch súťažných disciplínach:      

        1. Predstav sa!

        2. Ukáž, na čo máš talent!

        3. Odpovedz na vedomostnú otázku!

        4. Predveď sa v najkrajšom oblečení!

       Na to, aby súťaž prebiehala podľa pravidiel a vyhrali tí najlepší, dohliadali naše šarmantné porotkyne Mgr. A.Vidiščáková, Mgr. K. Padová, Mgr. M. Fedorová, Mgr. N. Bzdiľová, no nemali to vôbec ľahké. Žiaci boli veľmi šikovní a mnohí ich svojimi výkonmi v jednotlivých disciplínach veľmi milo prekvapili. Po dlhom a náročnom rozhodovaní porota vyhlásila výsledky.

       Titul SPRÁVNE DIEVČA ZŠ Mlynská v školskom roku 2014/15 získala žiačka 2.c triedy, Mirka Polivková a titul SPRÁVNY CHLAPEC ZŠ Mlynská si odniesol Samko Kostik z 1.c.

        Cenu za najkrajšie oblečenie získala Magdalénka Mišurová, za najvtipnejšiu odpoveď Adamko Nemec, za najlepšie pripravený program porota odmenila Sofiu Olčákovú a za najkrajšiu odpoveď Lenku Kmiťovú.

        Nikto neodišiel naprázdno, pretože každý súťažiaci dostal diplom a maličký darček.

        Na záver všetkých roztancoval  DJ Dávid Babjarčík z 3.b. Bohatý program svojím spevom spestrili  žiačky 4. c, Natálka Križanovská a Šimonka Cichá.

         Víťazom ešte raz srdečne blahoželáme a na všetkých, ktorí tento rok nenabrali odvahu prihlásiť sa alebo to nestihli, sa tešíme o rok! Prihláste sa, neoľutujete J

           

             A. Baníková a A. Babjarčíková

 • 29. 6. 2015

  Do galérie SPRÁVNY CHLAPEC- SPRÁVNE DIEVČA boli pridané fotografie.

 • Štvrtáci v Tatranskej Lomnici

                  Od začiatku štvrtého ročníka sme sa nemohli dočkať výletu do Tatier. Je to tradícia, ktorá sa zachováva už veľa rokov. Keď sme tam konečne došli, hneď sme zbadali Vysoké Tatry. Ich krása sa nedá ani opísať.

        Prvý deň sme išli do botanickej záhrady vo voľnej prírode. Bola plná kvetov, stromov, ale aj rôznych kameňov. Uprostred bolo jazierko a z neho sa vylieval malý vodopád. Po večeri sme mali besedu s horolezcom Ďurom, ktorý nám porozprával o svojej práci.  Druhý deň hneď po raňajkách sme sa spoločne vybrali na Popradské pleso. Najprv sme išli električkou do Starého Smokovca. Tam sme prestúpili do druhej električky, ktorá viedla na Popradské pleso. Po príchode nás zaujala horolezecká stena na chate. Vysokohorský horolezec Ďuro nám ukázal ako sa lezie na takej stene. Všetci sme si to mohli vyskúšať. Učitelia nám ukazovali, kde sa aký štít nachádza. Bolo to zaujímavé a poučné.  Po ceste naspäť nás zastihol dážď. Prišli sme mokrí a trochu unavení. Cieľom ďalšej túry boli Studenovodské vodopády. V Starom Smokovci sme nastúpili do pozemnej lanovky, ktorá viedla na Hrebienok. Zastavili sme sa aj pri Bilíkovej chate. Odtiaľ viedla kamenistá cesta k vodopádom. Kamene boli šmykľavé. Vo štvrtok sme išli na TATRABOB (bobová dráha). Všetky deti si chceli vyskúšať rýchlu jazdu. Bola to veľká zábava. Potom sme išli do Múzea TANAP-u. Videli sme vypchaté, ale aj vyrobené zvieratá, ľudové kroje, čepce, či iné zaujímavé veci. Po obede sme navštívili AQUA RELAX. Celú hodinu sme šantili na tobogane a iných vodných atrakciách. Po večeri sme sa spoločne zabávali na diskotéke. Bolo nám veľmi smutno, že po raňajkách musíme z penziónu odísť. Po ceste domov sme ešte zašli do mesta Levoča. Sprievodkyňa nám porozprávala históriu mesta.  Videli sme sochu Ľudovíta Štúra, klietku hanby a radnicu.

  Tento týždeň bol plný zážitkov. Domov sme sa vrátili zdraví, múdrejší, zdatnejší a šikovnejší.

  Plavčáková, Kočišová, Lehocká, Petričková a žiaci 4. ročníka

 • 25. 6. 2015

  Do galérie Štvrtáci v Tatranskej Lomnici boli pridané fotografie.

 • 23. 6. 2015

  Do galérie Dopravné ihrisko boli pridané fotografie.

 • Šikovný majster - Tomáš Nemec

  Som žiakom 9.A triedy. V tomto školskom roku som si z mnohých záujmových krúžkov vybral taký, ktorý bol zameraný na prácu s drevom . Už samotný názov krúžku Šikovný majster o ňom prezrádza, že je to krúžok o zručnosti. Tento krúžok navštevujem už tretí rok a som veľmi spokojný. Spolu so svojimi spolužiakmi sme na tomto krúžku vyrobili veľa výrobkov. Napr. vyrobil čí vlastne vysústružil som Betlehém, s ktorým som na medzinárodnej súťaží v Poľsku v Gorliciach získal v svojej kategórií 2. miesto. Naposledy sme pracovali na starej vojenskej lodi. Museli sme sa obrniť veľkou trpezlivosťou a vytrvalosťou, lebo stačila malá chybička a už by to možno nevyzeralo tak, ako by malo. Každému zručnejšiemu žiakovi by som odporúčal, aby sa na tento krúžok prihlásil a vyskúšal si svoju výdrž...

  T. Nemec , 9.A

 • 19. 6. 2015

  Do galérie Šikovný majster - Tomáš Nemec boli pridané fotografie.

 • 19. 6. 2015

  Do galérie Šikovníček- naša činnosť boli pridané fotografie.

 • Na Orave dobre, na Orave zdravo...

  Aj triedy 9. b, 8. c a 6. c mali možnosť ukončiť školský rok pekným výletom. Pobrali sme sa na potulky Slovenskom s konečným cieľom Orava.

  Demänovská jaskyňa bola našou prvou zástavkou. Na zimu a veľa schodov sme zabudli, keď sme videli nádherné krasové útvary jaskyne.

  Výlet pokračoval prehliadkou Oravského hradu. Viedla nás sprievodkyňa, ktorá nám vyrozprávala povesti, históriu hradu, panovníkov i rôzne zaujímavé príbehy. Aj tu bolo počítanie schodov márne. Našťastie našou ďalšou zástavkou bola Oravská priehrada, po ktorej sme sa plavili na lodi a konečne sme si mohli sadnúť, obzerať sa a užívať si pekné počasie a krásu okolitej prírody. Naša loď nás doplavila na maličký Slanecký ostrov, kde sme sa na chvíľu zastavili.

  Deň pokračoval oddychom na izbách a športovými aktivitami okolo penziónu. Ráno sme sa pri trochu príjemne chladnejšom počasí viezli lesnou železničkou z Oravskej Lesnej. Tu sme mali možnosť obdivovať nádhernú Oravskú prírodu aj z vyhliadkovej veže. 

  Pri ďalšej zástavke v Dolnom Kubíne sme obdivovali múzeum a sochu nášho významného básnika P. O. Hviezdoslava a pochutnali si na dobrej zmrzline.

  A nakoniec čo by to bol za výlet, ak by sme sa nezastavili aj v nákupnom stredisku. Po ceste sme mali MAX Poprad. Tu sme minuli posledné eurá a s množstvom pekných zážitkov zamierili domov.

  Poďakovanie za tento krásny výlet patrí naším triednym učiteľkám – Mg. Antónii Ličkovej, Mgr. Jane Lehockej a Ing. Marte  Kačmárovej, ktoré sa postarali o bezproblémový priebeh tohto putovania po Slovensku.

   

  Žiačky 8. C

   (upravila Ing. Kačmárová)

 • Prázdniny, leto, voľno ....

  Aj vy sa určite chystáte na nejakú skvelú letnú dovolenku, preto si určite pozrite fotky žiakov 7. ac, ktorí si pripravili projekty na tému letnej dovolenky. Vyrozprávali svojim spolužiakom, čo si na dovolenku zbalili, čo si  zabudli zobrať a na čo sa v lete najviac tešia.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Mlynská 697/7, Stropkov
  Mlynská 697/7, 091 01 Stropkov
 • tel.:+421547422202
  jedáleň:+421547422913

Fotogaléria