Navigácia

• ZRPŠ

Vážení rodičia!

Dňa 3.5.2016 o 16:00 hod. sa uskutoční plenárne zasadnutie ZRPŠ v jedálni školy. Hlavný bod zasadnutia je voľba do Rady školy. Po voľbe sa uskutočnia triedne aktíva.

Vaša účasť na voľbe do Rady školy o 16:00 je dôležitá. Voľby sa môžu uskutočniť pri účasti nadpolovičnej väčšiny rodičov. V opačnom prípade budú voľby zopakované v ten istý deň 3.5.2016  o 17:00 hod.

•

• Slávik Slovenska 2016

V utorok 26.4.2016 sa v popoludňajších hodinách na našej škole ozýval spev našich nádejných interpretov ľudových piesní.

Prebiehalo tu školské kolo  26. ročníka speváckej súťaže Slávik Slovenska II. a III. kategória.

Spolu súťažilo 22 spevákov, 14 v prvej a 8 v druhej kategórii.

Mohli sme si vypočuť výborné spevácke výkony v oboch kategóriách, čím speváci veľmi  sťažili prácu porote v zložení Mgr. S. Nemcová,

Mgr. S. Olčaková a Mgr. P. Šujeta.

V závere porota pochválila všetkých súťažiacich a po ťažkom rozhodovaní budú našu školu na okresnom kole reprezentovať  Samuel Malačina v II. kategórii

( náhradníčka  Amália Plavčáková ) a Mária Lizáková v III. kategórii

( náhradník Filip Baláž ).

Víťazom blahoželáme a držíme palce na okresnom kole.

• Vo víre tanca- Krajské kolo

V dňoch 26.4-27.4.2016 sa vo Svite konalo krajské kolo súťažnej prehliadky moderných tancov „Vo víre tanca 2016“. Tanečný maratón trval 3 dni a počas týchto dní sa predstavilo približne 100 tanečných choreografii.  ZŠ Mlynská reprezentovali úspešne dievčatá zo 4.C dňa 27.4.2016. V silnej konkurencii tanečných klubov ZUŠ ako aj zahraničných tanečných tímov získali vo svojej kategórií bronzové pásmo. Dievčatám patrí poďakovanie za ich tvorivosť a usilovnosť.

Mgr. Bujdošová, Ing. Čintalová

• Deň Zeme v IV. Oddelení ŠKD

V našom oddelení ŠKD sme tomu to sviatku venovali celý týždeň, kde sme sa  nielen rozprávali o našej planéte o znečisťovaní , ale aj o tom, ako môžeme prispieť k tomu, aby naša planéta bola čistejšia. Spolu sme v ŠKD maľovali výkresy s našou Zemou, vypracovávali sme rôzne testy, tajničky a krížovky, maľovali kriedami na betón a na záver v piatok sme sa aj my v ŠKD pripojili upratať okolie veľkého ihriska, kde radi chodíme. Za celotýždňovú aktivitu nás čakala sladká odmena.

• 2. 5. 2016

Do galérie Stavanie Mája boli pridané fotografie.

Do galérie Pravopisná olympiáda boli pridané fotografie.

Do galérie McDonald cup boli pridané fotografie.

Do galérie Slávik Slovenska 2016 boli pridané fotografie.

• 29. 4. 2016

Do galérie Deň Zeme v IV.oddelení ŠKD boli pridané fotografie.

• TRETIACI V PLANETÁRIU

Naše pani učiteľky nám oznámili, že pôjdeme do planetária. Nevedeli sme sa dočkať. Veľmi sme sa tešili. Ráno sme všetci nastúpili do autobusu a vyrazili do Prešova. Cesta  ubehla veľmi rýchlo. V autobuse bolo veselo.

Pred vstupom do planetária sme si museli obuť návleky. Šmýkalo sa s nami, akoby sme chodili po ľade. Najprv nás zaviedli do miestnosti, ktorá vyzerala ako kino. Sedadlá, na ktorých sme sedeli, veľmi vŕzgali. Nemohli sme sa ani pohnúť. Zrazu sa zatiahli žalúzie a bola tma ako vo vreci. Premietli nám film Rozhovory o vesmíre.  Bol veľmi zaujímavý a poučný.

Potom sme sa premiestnili do ďalšej miestnosti. V strede stál taký zvláštny prístroj ako z vesmíru. Okolo neho boli uložené kožené kreslá, v ktorých sme ležali ako u zubára. Keď zhasli svetlá, stalo sa niečo neuveriteľné. Akoby sa otvorila strecha a my sme sa pozerali na oblohu plnú hviezd. Bolo to nádherné. Vedeli ste, že po nočnej oblohe pobehuje Veľká aj Malá medvedica? Na chodbe sme si ešte pozreli výstavu a žiacke výtvarné práce o vesmíre. Na pamiatku sme si kúpili rôzne suveníry, urobili si spoločnú fotku a išli do Maxu.

Cestou späť sme si v autobuse aj zaspievali a plní zážitkov sa šťastne vrátili do školy. Bol to úžasný deň, na ktorý nikdy nezabudneme.

Tretiaci

• 28. 4. 2016

Do galérie TRETIACI V PLANETÁRIU boli pridané fotografie.

Do galérie Aktivity v ŠKD - I.oddelenie boli pridané fotografie.

• Aktivity v ŠKD - I.oddelenie

Deti v ŠKD v apríli precvičovali štafetový beh, hry na rozvoj pozornosti a relaxovali vo svojom obľúbenom stane. Vyšantili sa pri tancovaní a nechýbal ani fľaškový tanec, ktorý sa chlapcom zapáčil. Dňa 22.4.2016  sme si pripomenuli DEŇ ZEME a vysadili si jarné kvety.

• 26. 4. 2016

• OK súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 1. kategória: 2. – 4. ročník ZŠ

V stredu 23. marca 2016 sa v priestoroch Kaštieľa v Stropkove konalo okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Stretli sa tam víťazi školských kôl v umeleckom prednese poézie a prózy.

Našu školu v 1. kategórií reprezentovali žiaci Adam Nemec z 3. A v prednese poézie a Ema Slivková z 3. A v prednese prózy. Obaja sa umiestnili na peknom 2. mieste.

Ďakujeme Adamovi a Emke za reprezentáciu našej školy a srdečne im blahoželáme!

• Krajské majstrovstvá žiakov v stolnom tenise- ZŠ Mlynská

Dňa 21. apríla žiaci ZŠ Mlynská / víťazi okresného kola /  sa zúčastnili  krajských majstrovstiev žiakov / družstiev/ v stolnom tenise v Spišskej Starej Vsi / okr. Kežmarok/. Zúčastnilo sa 12 družstiev / škôl / z celého kraja.  Súťažné družstvá tvorili 4 hráči + vedúci.

Za naše družstvo nastúpili hráči: Viliam Porvazník, Filip Baláž , Oliver Novický pod vedením trénera Viliama Mihoka. Hralo sa v troch  skupinách, každý s každým do štyroch získaných bodov.  Prví zo skupín hrali o miesta / 1.-3. /, druhí o  / 4.-6. /  a tretí o / 7. – 9. / . O konečné poradie sa už nehralo. V skupine sme sa umiestnili na 2. mieste. V druhom kole sme hrali  o miesto / 4. – 6. /. V celkovom umiestnení sme skončili na 5. mieste z 12. družstiev. Chlapci získali bohaté skúsenosti. Prajeme im ešte veľa úspechov v tomto krásnom športe.