Navigácia

 • 1. 10. 2015

  Do galérie EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV boli pridané fotografie.

 • EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

  26. september je deň venovaný oslave európskych jazykov. Aj tentokrát sa žiaci našej školy nenechali zahanbiť a zúžitkovali svoj potenciál naplno. Keďže naša škola má športové tímy, rozhodli sme sa pre športovú tému. Spoločne sme nakreslili futbalovú a volejbalovú loptu, maľovali sme vlajky rozličných krajín Európy, ktoré sme neskôr poprilepovali do lôpt. Potom sme  pridali pokrik, ktorým povzbudzujeme športovcov: "Do toho!" v rôznych európskych jazykoch. Vo vzduchu bolo cítiť ozajstného ducha školy. Atmosféra bola oslnivá, pretože sme všetci priložili ruky k dielu. Naučili sme sa, že každý jazyk je jedinečný svojou rozmanitosťou a každá krajina sa môže popýšiť svojou bohatou kultúrou. Všetci sa držíme sloganu, že s jazykmi toho dokážeš viac. Za takýto skvelý nápad a celú realizáciu vďačíme všetkým našim učiteľkám cudzích jazykov.

          Matej Ferenc 8.A

 • 28. 9. 2015

  Do galérie Cezpoľný beh boli pridané fotografie.

 • 28. 9. 2015

  Do galérie Ondavský pohár boli pridané fotografie.

 • 28. 9. 2015

  Do galérie Uchaľak boli pridané fotografie.

 • Biela pastelka

  Dňa 25. septembra 2015 sa na našej škole konala verejná zbierka Biela pastelka, ktorá je určená na podporu nevidiacich a slabozrakých. Za príspevok 1 euro sme boli odmenení spinkou v tvare bielej pastelky.  Výťažok bude určený na učenie nevidiacich čítať a písať Braillovo písmo, organizovanie kurzov práce s počítačom vybaveným hlasovým výstupom, kurzy priestorovej  orientácie a samostatného pohybu s bielou palicou, učenie sebaobslužným činnostiam – varenie, upratovanie, osobná hygiena a iné. Veľkým i malým darcom patrí veľké ĎAKUJEM.

 • 28. 9. 2015

  Do galérie Biela pastelka boli pridané fotografie.

 • Dembowiec

  Prípravný turnaj v Dembowci

   

  V rámci prípravy na novú sezónu sa žiačky 8. ročníka ZŠ Mlynská Stropkov zúčastnili III. ročníka medzinárodného turnaja vo volejbale dievčat v Dembowci. V dvoch štvorčlenných skupinách systémom každý s každým na dva víťazné sety si zmerali sily družstvá z Malopoľského aPodkarpatského kraja a Slovenska (Stropkov). Družstvo zo Stropkova v skupinovej fáze v úvodnom duely pomerne ľahko zdolalo súperky z Jasla.  V ďalších dvoch zápasoch však nestačilo na hráčky z Lancutu a Noweho Saczu, kde chybovali hlavne na príjme podania a v obrane, a to im bránilo hrať útočný volejbal. Z tretieho miesta v skupine tak nakoniec bojovalo o celkové 5. miesto na turnaji so súperom z Grybowa, ktoré zdolalo v dvoch setoch.

  Najlepšími hráčkami družstva Stropkova bola vyhlásené Alexandra Pariláková a Bianka Dzurjová.

   

  Výsledky v skupine:

   

  Stropkov - Jaslo 2 : 0     (5, 7)

  Stropkov - Lancut         0 : 2     (-15, -16)

  Stropkov - Nowy Sacz 0 : 2     (-22, -18)

   

  0 5. miesto:

  Stropkov - Grybow       2 : 0     (16, 21)

   

  Zostava družstva:

  Vaškaninová L., Bujdošová M., Pariláková A., Tchirová N., Andrejovská L., Hnátová N., Dzurjová B., Fečková N., Zajtková M.

  Tréner: Mgr. Alexík P.

   

  Celkové umiestnenie:

  1. Lancut
  2. Krynica
  3. Nowy Sacz
  4. Debowiec
  5. Stropkov
  6. Grybow
  7. Jaslo
  8. Krosno

   

   

   

  .

   

   

 • 22. 9. 2015

  Do galérie Dembowiec boli pridané fotografie.

 • 21. 9. 2015

  Do galérie Účelové cvičenie boli pridané fotografie.

 • Jesenný zber papiera

           Centrum voľného času ZŠ Mlynská 697/7, Stropkov

  Organizuje

   Jesenný zber papiera

  Milí žiaci !!!

  Máte možnosť priniesť do školy starý papier / nie kartón/, zviazaný špagátom, alebo páskou.

  Zber sa uskutoční v dňoch  5., 6. a 7. októbra 2015 od   7, 30 hod. do 15, 30 hod. / pondelok, utorok a streda/.

                            

   

    CVČ ZŠ Mlynská

 • POZOR!POZOR! ZMENY V ŠKOLSKEJ JEDÁLNI. Dôležité oznamy pre stravníkov

   

     Vedúca školskej jedálne pri ZŠ Mlynská v Stropkove, chce touto cestou oboznámiť zákonných zástupcov žiakov a stravníkov školskej jedálne o zmenách, ktoré platia už k augustu 2015. Strava sa bude uhrádzať na mesiac vopred, a to nasledovne:
  Trvalým príkazom ktorejkoľvek banky alebo poštovou poukážkou s pravidelnou sumou vždy k 10. dňu v mesiaci na číslo účtu: 1642122557/0200. Prvú platbu je nutné vykonať do 15.augusta 2015

   Postup pri platbe vkladom na účet:
  Jednotným trvalým príkazom na celý školský rok do 10. 5. 2016 (1. platba k 15. 8. 2015, posledná platba k 10. 5. 2016), najneskôr do 15. 8. 2015.
  Mesačne sumou: I.stupeň: 19,- eur

                                      II.stupeň: 21,- eur

                                     dospelí stravníci: 10,-eur

   

  - je potrebné uviesť meno, priezvisko a ročník žiaka, nie rodiča (zaktualizujte si údaje pre príjimateľa platby podľa hore uvedeného).

  - platbu je potrebné uskutočniť najneskôr do 10. dňa v mesiaci, mesiac vopred. Nakoľko používame čipové karty, softvér "zakáže" výdaj stravy, ak nebude platba včas odoslaná!
   

           Vedúca školskej jedálne: M. Cubjaková

   

 • Letný pirátsky tábor - „ Piráti z Mlyna“

  Prázdniny – najkrajšie slovo v slovníku žiakov a učiteľov. Krásne dni plné slnka, hier, zábavy a oddychu sa snažia deti využiť naplno. Spolu s rodičmi cestujú na dovolenky, k starým rodičom, priateľom alebo využívajú možnosť pobytov v letných táboroch.

    ZŠ Mlynská  pripravila minulý týždeň   pre deti od 6 do 13 rokov letný pirátsky tábor pod názvom „Piráti z Mlyna“ . Zúčastnilo sa ho 30 detí. Vedúci tábora a 3 animátorky pripravili pre nich  bohatý program.  Deti sa rozdelili do 3 pirátskych družstiev – Titani, Hawaki a Kawaji. Mali svoj znak  a bojový pokrik. Súťažili medzi sebou, získavali body v  hrách, za správanie a za aktivitu pri jednotlivých činnostiach. Každý deň boli pre nich pripravené vychádzky do okolia Stropkova –pod Huru, pod vlek, okolo Bokše, jazdecký areál – Bechera. Boli aj na  kúpalisku, kde sa najviac tešili  šmýkalke. Navštívili  aj ZOO v meste. Po dobrom obede v reštaurácii TIMDŽI  oddychovali vo svojej pirátskej jaskyni. Tu maľovali, hrali rôzne spoločenské hry, súťažili, hrali futbal, prezerali pirátsku poštu, opekali pri kozube, hľadali poklad pirátov, pozerali pirátske rozprávky a pod.

    Počasie bolo výborné, nálada tiež a tak záver tábora bol sladký a veselý. Každý účastník  dostal diplom a medailu za súťaže, sladkosť a CD- FOTO z tábora.

  Tešíme sa zase o rok!!!

   

       + FOTO      ZŠ Mlynská

 • 26. 8. 2015

  Do galérie Letný tábor boli pridané fotografie.

 • Bronz Stropkovčaniek z MSR v MIDICOOL VOLLEY

  22. júna 2015 vycestovali staršie žiačky ZŠ Mlynská v Stropkove do vzdialenej Bratislavy, aby sa nasledujúci deň zúčastnili svojho posledného turnaja v tomto zložení- Majstrovstiev Slovenska vo štvorkovom volejbale MIDICOOLVOLLEY 2015.

    Majstrovstvá Slovenska sa mali odohrať vonku, pri nákupnom centre Eurovea. Pre nepriaznivé počasie  a kvôli nezvládnutej organizácii (organizátor nerátal s dažďom) sa po trojhodinovom čakaní a vybavovaní telocvične plánovaná hra vonku presunula do haly PKO. Stratený čas spôsobil, že dievčatá hrali  úvodné dve stretnutia len na jeden víťazný set ,,pavúkovým spôsobom“, čo znamenalo, že pre polovicu družstiev bol jediný odohratý set spiatočným lístkom domov. Avšak ani tieto nepriaznivé okolnosti zo strany organizátorov nevyviedli Stropkovčanky z miery a po víťazstvách nad Chtelnicou a Brusnom nastúpili v semifinále, ktoré  sa hralo na dva hrané sety proti dievčatám z Poltára. Po vyrovnanom súboji a výsledku 1:1 sa pre lepší pomer lôpt z postupu do finále tešili súperky volejbalistiek z Mlynskej. V následnom boji o bronzové medaily  sa Stropkovčanky stretli so susedkami zo Svidníka. V tomto dueli sa karta obrátila a tentoraz výsledok 1:1 a lepší pomer lôpt rozhodol o zisku cenného bronzu pre naše dievčatá. Hráčkam a trénerom gratulujeme k tomuto aj k ostatným úspechom počas celej uplynulej sezóny, ktorých bolo naozaj veľa. Do ďalšej želáme minimálne rovnako priaznivé výsledky vo vyššej súťažnej kategórii.

  Konečné poradie:        1. ZŠ Komenského Snina

                2. ZŠ Poltár

                3. ZŠ Mlynská Stropkov

                4. ZŠ Komenského Svidník

      5. ZŠ Brusno

      6. ZŠ Odborárska Nové Mesto n/Váhom

      7. ZŠ Brezovica

      8. ZŠ Darg. hrdinov Humenné

    9. až 16. miesto ZŠ Pieninská Panská Bystrica, Gymnázium Dúbrava Dunajská Streda, ZŠ Studienka, ZŠ Nábrežná Nové Zámky, ZŠ Št. Majora Veľké Úľany, ZŠ Chtelnica, ZŠ Ostredkova Bratislava, Spojená škola Letná Poprad

  Zostava: Tomková S., Tabišová S., Štefanišinová M., Bodnárová K., Sakarová K., Hricková S., Zápotocká K., Polončáková S., Jancová E., tréneri: Alexík p., Tomková M.

   

  Tomková Šimona

   

       

 • 30. 6. 2015

  Do galérie Záver roka 2014/2015 boli pridané fotografie.

 • 29. 6. 2015

  Do galérie Slávnostná akadémia boli pridané fotografie.

 • „HUG DAY“- DEŇ OBJÍMANIA

   

  Júnová etapa zavŕšila uzamknutie  pridlhej a trocha úpornej  brány školského roku 2014/15. Aj tento krát žiaci 7.A  triedy  s pani učiteľkou K . Hurnou obstáli s pozoruhodným nadaním.
  Dňa 26.6  sa koná Medzinárodný deň objímania.
  Takáto príležitosť prichádza raz za rok. Obísť ju, by pre nás nebolo  adekvátne a racionálne rozhodnutie. Konali sme čestne a objektívne.
  Deň pred tým nám vnukol nápad zapojiť sa do takejto pôvabnej činnosti. Tvorivosť  rovnako zohrávala obrovskú rolu. Pripravili sme transparenty a obohatili ich unikátnymi nadpismi aj ilustráciami. Myšlienka pod názvom ,,Hug day" nás upútala na plné obrátky. 
  V nasledujúci deň  už bolo všetko dokonalo zhotovené. Rozhodli sme sa, že navštívime  celú školu. Začali sme od najvyššej a najpodstatnejšej autority našej školy teda od pána riaditeľa, ktorý bol ako prvý na zozname objatí. Nedalo sa nevšimnúť si jeho optimistickú potechu. Po ňom nasledovali  na  prvý pohľad láskyplné pani učiteľky, či učitelia a každá trieda naplnená  svojou jedinečnosťou.. Bol to taký skvelý pocit rozdávať nadšenie a priateľskú lásku medzi všetkých nás.  Nazrieť do detských zreníc  a vidieť túžbu po pravom nefalšovanom objatí je  niečo nevyčísliteľne cenné. Každý z davu detí malých či nemalých  si zaslúži jedno nadrozmerné vľúdne objatie. Tento deň nám poukazuje, že šíriť lásku je najkrajšie dielo za všetky dejiny ľudstva. 

  Matej Ferenc 7.A

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Mlynská 697/7, Stropkov
  Mlynská 697/7, 091 01 Stropkov
 • tel.:+421547422202
  jedáleň:+421547422913

Fotogaléria