Navigácia

 • 26. 5. 2016

  Do galérie Exkurzia Roztoky boli pridané fotografie.

 • Siedmaci a ôsmaci v košickom divadle

     Dňa 9. 5. 2016 sa triedy 7.A, 7.B a 8.B vybrali do divadla. Keďže priestory prešovského kultúrneho stánku žiaci  dobre poznajú,  vybrali sa v sprievode Ing. Juhasovej, Mgr. Vaškovej a Mgr. Polákovej  tentoraz do košického divadla. Prechádzka krásnou pešou zónou a opravený Chrám svätej Alžbety mnohých zaujal.  V krásnych priestoroch historickej budovy si  žiaci pozreli crazzy komédiu pod názvom Tom, Dick a Harry. Veselá zápletka založená na zámene postáv a príťažlivé slovné zvraty zaujali všetkých. Po kultúrnom vyžití nasledovala návšteva obchodného centra Optima, kde sa mohli všetci  nielen občerstviť, ale si aj niečo kúpiť. Domov sme sa  vrátili s dobrou náladou a príjemnými zážitkami.

                                       

 • Aktivity v ŠKD - I.oddelenie

  Deti v máji  tkali na veľkých krosnách a výsledkom ich práce  bola taška na pomôcky v školskom klube. Vyrobili si obrázky z  pukancov a  samozrejme nechýbala ani ochutnávka.

 • 22. 5. 2016

  Do galérie Aktivity v ŠKD - I.oddelenie boli pridané fotografie.

 • Školský švihadlový maratón

  V stredu 18. mája 2016 popoludní náš školský dvor ožil deťmi z našej školy. CVČ a ŠKD zorganizovali súťaž –„ švihadlový maratón“  pre žiakov školy. Malí aj väčší skokani sa v duchu hesla „Skáčem, skáčeš, skáčeme“ zapojili do tejto súťaže.

  Deti súťažili s veľkým nasadením.  Bolo úžasné sledovať veľkú snahu  žiakov a samozrejme aj vzájomné povzbudzovanie všetkých zúčastnených. Teší nás, že máme veľa šikovných detí. Vyhrali traja najlepší a ostatní  ktorí sa zúčastnili, za svoju snahu dostali  sladkú odmenu. Najviac ich však potešilo, že urobili niečo pre svoje zdravie. Všetkým zúčastneným sa akcia veľmi páčila.

   

  Vyhodnotenie:  1. miesto: Adam Verba – 3. B

        2. miesto: Samuel Kostík – 2. C

        3. miesto: Eduard Hájnik – 3. B

   

   

       CVČ   ZŠ Mlynská

 • 20. 5. 2016

  Do galérie Švihadlový maratón boli pridané fotografie.

 • Majstrovstvá Východu -Minimax volley – 4. miesto

  Dňa 11.5.2016 sa vo Vranove nad Topľou uskutočnil finálový turnaj o školského majstra Východu v trojkovom volejbale – Minimax volley, na ktorom sa zúčastnili žiačky ZŠ Mlynská Stropkov. Osem najlepších družstiev východu bojovalo v dvoch skupinách systémom každý s každým na dva víťazné sety, kde podľa umiestnenia v skupine hrali o celkové umiestnenie.

  V skupinovej fáze žiačky ZŠ Mlynská Stropkov v prvom zápase podľahli hráčkam z Vranova/T., keď nezvládli koncovku prvého a tretieho setu. V ďalšom priebehu zdolali hračky z Parchovan bez straty setu. Výborný výkon predviedli proti hráčkam ZŠ P.O.H. Sniny, ktoré po napínavom a bojovnom výkone porazili v tajbrejku. Druhé miesto v skupine posunulo mladé Stropkovčanky do bojov o 3. miesto proti hráčkam ZŠ Študenská Snina, na ktoré nestačili a podľahli v oboch setoch. Celkovo obsadili vo finálovom turnaji 4. miesto, čím si aj zabezpečili postup na M – SR v Minimax volley, ktoré sa uskutočnia v Trenčíne začiatkom júna.

   

  Zostava

  Hvozdová Z., Balážová S., Hašková R., Nemcová S., Nemcová N., Šafránková E., Bartkovičová S., Semancová K., Polivčáková N.

  Tréner: Mgr. Alexík P.

   

  Zápasy v skupine:

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Juh Vranov/T       1 : 2     (-22, 13, -14)

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Parchovany          2 : 0     (21, 14)

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ P.O.H. Snina       2 : 1     (16, -14, 7)

   

  O 3. miesto:

  ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Študenská Snina 0 : 2     (-20, -16)

   

   

  Celkové poradie:

  1. ZŠ Komenského Svidník
  2. ZŠ P.O.H. Snina
  3. ZŠ Študenská Snina
  4. ZŠ Mlynská Stropkov
  5. ZŠ Juh Vranov/T
  6. ZŠ Letná Poprad
  7. ZŠ Parchovany
  8. II. ZŠ  Vranov/T
 • SLÁVNOSTNÝ ZÁPIS DO PRVÉHO ROČNÍKA ZŠ MLYNSKÁ, STROPKOV

  V nedeľu 10.apríla 2016 sa na našej škole konal netradičný SLÁVNOSTNÝ ZÁPIS detí do 1. ročníka. Budúci prváci preukázali svoje schopnosti a predpoklady na úspešný vstup do základnej školy zvládnutím rôznych úloh. Deti počítali, kreslili a písali, čím dokázali svoju odvahu, šikovnosť a školskú zrelosť. V tento deň sa slávnostného zápisu zúčastnilo 56 detí. Zápis pokračoval aj nasledujúce dni v kancelárii školy a k 29.4.2016 sme na našu školu zapísali spolu 68 detí. Úsilie a odvahu budúcich prvákov odmenili pani učiteľky malými darčekmi, pamätným listom, medailou a sladkou odmenou.

  Budúci prváci odchádzali zo školy naplnení pocitmi šťastia, spokojnosti a radosti. Všetkým budúcim prvákom prajeme ešte bezstarostné dni bez školských povinností!

  ĎAKUJEME RODIČOM za prejavenú dôveru a tešíme sa na stretnutie v septembri.

  Mgr. Aurélia Vidiščáková

 • Srdiečko pre mamičku

  Každý rok sa druhá májová nedeľa nesie v znamení osláv všetkých mamičiek. Ide o medzinárodnú udalosť, keďže nielen u nás na Slovensku, ale aj v mnohých ďalších krajinách sa tento deň oslavuje ako Deň matiek. Je to oslava materstva, obetavosti a lásky matiek voči svojim deťom.

  Minulý týždeň CVČ  v spolupráci s ŠKD vyhlásili výtvarnú súťaž na tému „ Srdiečko pre mamičku“ pre žiakov školy.  Zapojili sa väčšinou mladší žiaci, ale súťaženie o najkrajšie srdiečko bolo veľké. Deti vystrihovali, lepili,  farebnými pastelkami maľovali srdiečka. Aj toto je jedna z ciest, ako v deťoch rozvíjať predstavivosť a kreativitu. Porota nakoniec neudelila tri najlepšie miesta, lebo všetky srdiečka boli pekné.  Všetkým deťom rozdala sladkosti a deti si srdiečka odniesli domov pre svoje milované mamičky.

   

               CVČ ZŠ Mlynská

 • 9. 5. 2016

  Do galérie Srdiečko pre mamičku boli pridané fotografie.

 • 4. 5. 2016

  Do galérie Vyučovacia hodina Fyziky inak boli pridané fotografie.

 • Vyučovacia hodina Fyziky inak

  O tom, že hodina fyziky vôbec nemusí byť nudná, sa mali možnosť presvedčiť žiaci 6.B triedy. Do školy si doniesli rôzne pomôcky a pripravili si zaujímavé pokusy s kvapalinami a s vodou.

  Žiaci 6. B. triedy  si vyskúšali a odprezentovali  pred svojimi spolužiakmi pokusy  z tematického celku Správanie sa telies v kvapalinách . Pracovali v skupinách. Dvaja „experimentovali“, tretí vysvetľoval.

  Ako zistíme, či je vajíčko čerstvé?“ , „Prečo sa kameň potopí vo vode?, alebo „ Prečo ľad pláva na vode?“  Na tieto a podobné otázky už šiestaci poznajú odpoveď. Zaujímavým je pre nich zistenie, že napr. olej aj keď sa zdá byť hustejším ako voda, na vode pláva.

  Ak si žiaci doniesli tri kvapaliny (med, olej, voda) mali zistiť a vysvetliť, čo sa bude diať, ak ich dajú do jednej nádoby. Zaujímavý je pokus, čo sa stane s vajíčkom, ktoré je vo vode, ak prisypeme trochu soli.

  Niektoré momentky z vyučovacej hodiny Fyziky sme zachytili na fotografiách. 

   Mgr. Adriana Vašková

 • Slávik Slovenska 1.stupeň

  25.apríla sa uskutočnil 26. ročník celoslovenskej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska 2016 na ZŠ Mlynskej v Stropkove. V I. kategórii súťažili žiaci prvých a tretích ročníkov z našej školy. Do súťaže sa prihlásilo 21 žiakov.  Porota v zložení Mgr. S. Nemcová, Mgr. M. Jancura a Mgr. M. Knežo to vôbec nemala ľahké. Ako rozhodla?

  1. miesto:           Marek Eštok      3.A

  2. miesto:           Dominika Jancurová     3.C

  3. miesto:           Timea Korpoňová        1.C

   

  Marekovi Eštokovi želáme veľa úspechov v okresnom kole a ostaným slávikom veľa chuti do spievania ľudových piesní.

 • Výsledky volieb zástupcov rodičov do RADY ŠKOLY

  Volebná komisia po sčítaní hlasovacích lístkov zostavila kandidátku zástupcov rodičov do rady školy v nasledovnom poradí:

   

  1. Stanislav Lehocký  

  2. Ing. Jana Luberdová      

  3. Tatiana Cichá          

  4. Bc. Ivana Špilárová           

   

  Do rady školy boli za zástupcov rodičov zvolení hore menovaní kandidáti, na základe najvyššieho počtu získaných hlasov.

   

  Poradie ďalších kandidátov:

  5. Ing. Vladimír Čintala

  6. Ing. Antónia Šeršeňová       

  7. PaedDr. Miroslava Prusáková      

  8. Bc.Katarína Zápotocká        

  9. Mgr. Jozef Vaško      

  10. Michal Burák

  Výsledky volieb budú zverejnené na webovej stránke školy www.zsmlynstropedu.edupage.org

  na výveske školy a k dispozícii na sekretariáte.

   

        Miroslav Dzurja      predseda volebnej komisie 

 • Slávik Slovenska 2016

  V utorok 26.4.2016 sa v popoludňajších hodinách na našej škole ozýval spev našich nádejných interpretov ľudových piesní.

  Prebiehalo tu školské kolo  26. ročníka speváckej súťaže Slávik Slovenska II. a III. kategória.

  Spolu súťažilo 22 spevákov, 14 v prvej a 8 v druhej kategórii.

  Mohli sme si vypočuť výborné spevácke výkony v oboch kategóriách, čím speváci veľmi  sťažili prácu porote v zložení Mgr. S. Nemcová,

  Mgr. S. Olčaková a Mgr. P. Šujeta.

  V závere porota pochválila všetkých súťažiacich a po ťažkom rozhodovaní budú našu školu na okresnom kole reprezentovať  Samuel Malačina v II. kategórii

  ( náhradníčka  Amália Plavčáková ) a Mária Lizáková v III. kategórii

  ( náhradník Filip Baláž ).

  Víťazom blahoželáme a držíme palce na okresnom kole.

 • Vo víre tanca- Krajské kolo

  V dňoch 26.4-27.4.2016 sa vo Svite konalo krajské kolo súťažnej prehliadky moderných tancov „Vo víre tanca 2016“. Tanečný maratón trval 3 dni a počas týchto dní sa predstavilo približne 100 tanečných choreografii.  ZŠ Mlynská reprezentovali úspešne dievčatá zo 4.C dňa 27.4.2016. V silnej konkurencii tanečných klubov ZUŠ ako aj zahraničných tanečných tímov získali vo svojej kategórií bronzové pásmo. Dievčatám patrí poďakovanie za ich tvorivosť a usilovnosť.

            Mgr. Bujdošová, Ing. Čintalová

 • Deň Zeme v IV. Oddelení ŠKD

  V našom oddelení ŠKD sme tomu to sviatku venovali celý týždeň, kde sme sa  nielen rozprávali o našej planéte o znečisťovaní , ale aj o tom, ako môžeme prispieť k tomu, aby naša planéta bola čistejšia. Spolu sme v ŠKD maľovali výkresy s našou Zemou, vypracovávali sme rôzne testy, tajničky a krížovky, maľovali kriedami na betón a na záver v piatok sme sa aj my v ŠKD pripojili upratať okolie veľkého ihriska, kde radi chodíme. Za celotýždňovú aktivitu nás čakala sladká odmena.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Mlynská 697/7, Stropkov
  Mlynská 697/7, 091 01 Stropkov
 • tel.:+421547422202
  jedáleň:+421547422913

Fotogaléria