• Beseda Infekčné ochorenia

• 31. 1. 2024
        • Minulý týždeň prebehla v triedach druhého ročníka beseda s Mgr. M. Pavlíčkovou z RÚVZ vo Svidníku na tému Infekčné ochorenia. Žiaci si zopakovali dôležitosť dodržiavania hygieny rúk a dozvedeli sa, aké choroby na nich striehnu pri jej nedodržiavaní.

• 30. 1. 2024
        • Aj v tomto školskom roku k nám zavítal Šaliansky Maťko so svojou súťažou.  Školské kolo v prednese slovenských povestí sa uskutočnilo v našej škole dňa 25.1.2024. Pred porotou i svojimi spolužiakmi ukázali žiaci 2. – 7. ročníka svoje umenie v recitovaní. Všetci sa snažili zo všetkých svojich síl, vyhrať však mohli len tí najlepší:

I. kategória /2. a 3. ročník/

1. m. – Maximilián Geľak, III. A – postup do okresného kola

2. m. – Timea Hurná, III. B

3. m. – Tibor Berežný, III. B

Cena poroty – Matiáš Bačik II.C

II. kategória /4. a 5. ročník/

1. m. – Leo Vateha, V. C – postup do okresného kola

2. m. – Vanesa Bučková, IV. A

3. m. – Patrik Pazdič, IV. C

Cena poroty – Nela Fečová  IV.A

III. kategória /6. a 7. ročník/

1. m. – Viktória Ilčisková, VII. B – postup do okresného kola

2. m. – Nikola Dovičáková, VI. B

3. m. – Kristína Calková, VII. A

Všetkým súťažiacim ďakujeme za krásny umelecký zážitok a postupujúcim do okresného kola želáme veľa úspechov!

• Burza informácií

• 27. 1. 2024
        • Žiaci deviatych ročníkov ZŠ Mlynská sa dňa 25.1.2024 zúčastnili Burzy informácií v MsKS Stropkov, kde získali podrobné údaje o stredných školách, ich zameraní či výhodách štúdia.

• Výtvarná súťaž – „Karnevalová maska“

• 24. 1. 2024
        •              Každý rok sa na našej škole v čase fašiangov organizuje školský karneval. Netrpezlivo ho očakávame 1. februára 2024. Pred týmto podujatím vyhlásilo Centrum voľného času v spolupráci s ŠKD výtvarnú súťaž na tému „Karnevalová maska“, ktorá prebiehala v dňoch od 22.1. − 24.1.2024 v popoludňajších hodinách. Zapojili sa väčšinou mladší žiaci, ale súťaženie o najkrajší výtvor bolo veľké. Deti s radosťou a nadšením vystrihovali, lepili a maľovali svoje masky. Aj toto je jedna z ciest, ako v nich rozvíjať predstavivosť a kreativitu.  Všetky masky  boli nápadité a krásne. Za svoju snahu boli súťažiaci odmenení sladkosti. Masky (škrabošky), ktoré si vytvorili, budú možno krášliť ich tváričky na školskom karnevale.

• Geografická olympiáda – školské kolo

• 23. 1. 2024
        • Dňa 19. januára 2024 sa na celom Slovensku uskutočnilo online školské kolo Geografickej olympiády. Išlo už o 52. ročník. Žiaci si zmerali svoje vedomosti v monotematickej, praktickej a teoretickej časti. Súťažilo sa v troch kategóriách a to v kategórii G (piaty ročník), F (šiesty a siedmy ročník) a kategórii E (ôsmy a deviaty ročník).  Na našej škole sa do olympiády zapojilo symbolických 52 žiakov. Až 39 z nich boli úspešní riešitelia. Prví traja žiaci z kategórie E, F a G postupujú do okresného kola, ktoré by sa malo konať 12.3.2024. Všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme a víťazom prajeme veľa úspechov pri ďalšej reprezentácii.

Kategória E

1. miesto Karolína Cimbová – úspešný riešiteľ          9.C

2. miesto Barbora Glusová – úspešný riešiteľ            9.B

3. miesto Sofia Semancová - úspešný riešiteľ            8.C

Kategória F

1. miesto František Ján Belina - úspešný riešiteľ       7.C

2. miesto Natália Vageľová - úspešný riešiteľ             7.B

3. miesto Mária Gondeková - úspešný riešiteľ            7.B

Kategória G

1. miesto Ema Komišáková - úspešný riešiteľ             5.C

2. miesto Max Potoma - úspešný riešiteľ                      5.C

3. miesto Zuzana Kšonžeková - úspešný riešiteľ         5.B

• Betlehemy očami detí

• 14. 1. 2024
        • Už tradične sa naši žiaci zapájajú do medzinárodnej súťaže Betlehemy očami detí. Teší nás, že aj v tomto školskom roku patrili k tým úspešným. V historickom múzeu v poľskom meste Dukla bolo 8.1.2024 slávnostné vyhodnotenie, kde si prevzali ocenenie dve naše žiačky. Nela Ivančová z 9.B získala 1. miesto a Tamarka Tkáčová z 2.C získala cenu poroty. Dievčatám srdečne gratulujeme!

• Vianočné nákupy v 5.C

• 8. 1. 2024
        • V predvianočnom čase sme sa na hodine matematiky vybrali na virtuálne vianočné nákupy.  Žiaci 5.C  si doniesli namiesto zošitov letáky z nákupných reťazcov (Lidl, Tesco,...) a nožnice, lepidlo, výkresy, farbičky i kalkulačky. Ich úlohou bolo „nakupovať“ pre svojich rodičov, súrodencov či domácich miláčikov a „zmestiť“ sa do určitej sumy, napríklad minúť najviac 20€. Niektorí zvolili nákup potravín, iní nakupovali darčeky. Išlo o projektové vyučovanie, kde žiaci pracovali s eurami, centami  a šikovne sa v nich zorientovali. Pri interaktívnom nakupovaní si rozvíjali tvorivosť a predstavivosť, vytvárali slovné úlohy z bežného života.

Každý žiak svoj projekt odprezentoval pred spolužiakmi. Hodnotil sa nápad, správnosť výpočtov, počet položiek, úprava projektu, ale aj spôsob prezentovania. Žiakom sa takéto vyučovanie páčilo a vyjadrili spokojnosť aj s hodnotením.