• Kontakt: telefón: 054/742 29 13

email: jedalenstropkov@gmail.com

IBAN : SK05 0200 0000 0016 4212 2557

Odhlasovať z obedov môžete telefonicky na uvedenom čísle deň vopred, najneskôr od 7:00 do 7:30 v daný deň, keď bude Vaše dieťa chýbať, alebo elektronicky pomocou mena a hesla. Meno a heslo si môžete vyžiadať cez triedneho učiteľa alebo u vedúcej školskej jedálne. V prípade, že by ste nestihli svoje dieťa vyhlásiť včas , v prvý deň môžete obed zobrať do obedára.

Vedúca školskej jedálne pri ZŠ Mlynská v Stropkove, chce touto cestou oboznámiť zákonných zástupcov žiakov a stravníkov školskej jedálne o zmenách, ktoré platia už k augustu 2018. Strava sa bude uhrádzať na mesiac vopred, a to nasledovne:Trvalým príkazom z ktorejkoľvek banky alebo poštovou poukážkou s pravidelnou sumou vždy k 10. dňu v mesiaci na číslo účtu: SK05 0200 0000 0016 4212 2557.

• O pekný úspech na tohoročných školských M-SR v štvorkovom volejbale – Midicool volley, ktoré sa uskutočnili dňa 27.6.2018 v Trenčíne, sa postarali žiačky ZŠ Mlynská Stropkov, keď v silnej konkurencii dvanástich najlepších tímov Slovenska získali strieborné medaile.

V skupinovej časti turnaja zdolali druhý tím z oblasti Západ – družstvo z Kočoviec ako aj súperky z Pezinka (4. miesto oblasť Bratislava) bez straty setu a o víťaza skupiny sa pobili s najlepším družstvom oblasti Stred, hráčkami z Brusna. Vo vyrovnanom zápase, ktorý sa rozhodoval v tajbrejku, zvládol súper lepšie jeho koncovku a napokon zvíťazil.

• Do galérie Slávnostná akadémia boli pridané fotografie.

• Do galérie Zábavné varenie v 6.A boli pridané fotografie.

• Vyplácanie cestovného

Riaditeľstvo ZŠ Mlynská oznamuje, že vyplácanie cestovného bude prebiehať v dňoch 2.7. - 3.7. 2018 od 7:30-8:30, 12:30-15:00 v hlavnom pavilóne G (kde je jedáleň) na poschodí.

• Jún, posledný mesiac v školskom roku, na ktorý sa každý z nás vrúcne teší. Odštartujeme ním výletovú sezónu plnú zážitkov, kde žiaci spoznávajú nové miesta. Tohtoroční ôsmaci sa spolu s 9.B rozhodli navštíviť srdce Slovenska a srdce Rakúska.

V pondelok 11.6.2018 v skorých ranných hodinách sme nedočkavo čakali pred bránou školy na autobus priamo do Bratislavy. Cesta nám ubehla rýchlo, ani sme sa nenazdali a boli sme na mieste. S radosťou sme sa všetci vybrali objavovať pamiatky Bratislavy spolu so sprievodcom, ktorý nám o nej porozprával nové zaujímavosti. Navštívili sme Slavín, Bratislavský hrad, Staré Mesto a nakoniec sme sa vydali minúť peniaze v nákupnom centre Eurovea. Všetci sme dobití prišli na hotel okolo siedmej večer a ubytovali sme sa v krásnych izbách. Tam sme už mali vlastný program. Hrali sme rôzne hry a zabávali sme sa. Ráno nás zobudil budíček o ôsmej. Dosýta sme sa naraňajkovali a pobrali sme sa spoznávať krásnu Viedeň. Vychutnali sme si obhliadku mesta autobusom, navštívili sme Schönbrunn a Stefans Platz, kde sme mali opäť vlastný program. O piatej nás čakala dlhá cesta domov. Tento dvojdňový výlet nám síce ubehol rýchlo, ale bol plný zážitkov, zábavy, smiechu a nových poznatkov. Samozrejme, so skvelými triednymi učiteľkami, ktoré tieto dni strávili spolu s nami.

• V jedno ráno sme my – piataci nastúpili do autobusu. V pláne sme mali navštíviť pamiatky zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO – Spišský hrad, historické mesto Levoču a potom zoologickú záhradu v Spišskej Novej Vsi. Cesta ubiehala rýchlo a my sme obdivovali krásy Slovenska za ustavičného rozprávania sa. Konečne – tunel Branisko a za ním na vysokom kopci vypínajúci sa Spišský hrad - najväčší v strednej Európe. Už z diaľky pôsobil veľkolepo. Presunuli sme sa peši k hradu. Pozorne sme počúvali výklad nášho sprievodcu. Videli sme ako spali hradní páni, čo si obliekali, čo sa varilo v hradnej kuchyni. Veľkým zážitkom bola návšteva veže, odkiaľ sa nám naskytol krásny pohľad na široké okolie. Ďalšou zástavkou nášho výletu bolo historické mesto Levoča. Prechádzali sme sa centrom, kde nás zaujal chrám svätého Jakuba, spišská radnica, klietka hanby. V Múzeu zmyslov sme sa vcítili do role nevidiacich či nepočujúcich. Vyskúšali sme si interaktívne učebné pomôcky pre nevidiacich, ktorí poznávajú svet hlavne hmatom. Ďalej sme sa tešili na zoologickú záhradu v Spišskej Novej Vsi, kde sme sa vyšantili na rôznych atrakciách. Náš výlet sme zakončili nákupmi v obchodnom centre Madaras v Spišskej Novej Vsi. Aby toho nebolo málo, pri spiatočnej ceste sme sa zastavili na zmrzlinu v Giraltovciach. Za organizáciu a trpezlivosť s nami ďakujeme svojím triednym učiteľom.

Utorok 21. 8. 2018

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Vyučovací čas

1. hodina 8.00 hod. - 8.45 hod.

2. hodina 8.55 hod. - 9.45 hod.

3. hodina 10.00 hod. - 10.45 hod.

4. hodina 10.55 hod. - 11.40 hod.

5. hodina 11.50 hod. - 12.35 hod.

I. stupeň - prestávka na obed (6. vyuč. hodina o 13. 00 hod. )

6. hodina: 12.45 hod. - 13.30 hod.

II. stupeň - prestávka na obed (7. vyuč. hodina o 14. 00 hod. )

7. hodina 14.00 hod. - 14.45 hod.