Navigácia

Fotogaléria

Počet návštev: 3079011
 • V deň sv. Valentína sa vo Svidníku uskutočnil medzinárodný volejbalový turnaj starších žiačok O pohár primátorky mesta za účasti ôsmich družstiev. Mesto Stropkov reprezentovali na tomto turnaji žiačky 9. a 8. ročníka športových tried pri ZŠ Mlynská Stropkov. Družstvo starších žiačok Stropkov A bez straty setu postúpilo až do finále, kde nezaváhalo a zaslúžene turnaj zvíťazilo. Žiačky 8. ročníka sa po dobrom výkone umiestnili na peknom 4. mieste, keď podľahli v zápase o bronzové medaile družstvu z Vranova/T.

 • Dňa 24. januára 2019 na okresnom kole v prednese slovenskej povesti reprezentovali v dvoch kategóriách dvaja žiaci našej školy, Rebeka Baníková z 2.c (pripravovala Mgr. Babjarčíková) a Samko Burák zo 4.b (pripravovala Mgr. Olčáková).

  V priestoroch Mestskej knižnice v Stropkove si zmerali sily so zástupcami základných škôl v našom okrese a do školy sme sa nevrátili naprázdno. Špeciálnu cenu, ktorú tento rok udeľovala Únia žien si odniesol Samko, ktorý súťažil v 2. kategórii (4. – 5. ročník). Svojím prednesom porotu očarila aj Rebeka, ktorá sa umiestnila v 1. kategórii (2. – 3. ročník) na nádhernom 1. mieste a vo februári bude náš okres reprezentovať na krajskom kole v Prešove.

 • Každý rok sa na našej škole organizuje v čase fašiangov školský karneval. V tomto roku ma byť 30. januára 2019. Pred týmto podujatím dňa 24. januára CVČ v spolupráci s ŠKD vyhlásili výtvarnú súťaž na tému „karnevalová maska“ pre žiakov školy. Zapojili sa väčšinou mladší žiaci, ale súťaženie o najkrajšiu masku bolo veľké. Deti vystrihovali, lepili, farebnými pastelkami maľovali svoje masky. Aj toto je jedna z ciest, ako v deťoch rozvíjať predstavivosť a kreativitu. Všetky masky boli pekné. Porota to mala ťažké, ale udelila tri najlepšie miesta, ktoré dostali pekné ceny a všetkým deťom rozdala sladkosti. Masky / škrabošky /, ktoré sami vytvorili, budú krášliť ich tváričky na školskom karnevale.

 • Do galérie Šaliansky Maťko boli pridané fotografie.

 • ŠALIANSKY MAŤKO – školské kolo 2018/2019

  Tento chlapec to som ja, Šaliansky Maťko, Maťko preto, že ma Tak volajú, a šaliansky preto, že som sa narodil v Šali. Súťaž v prednese povestí nazvali podľa mňa a autora Jozefa Cígera Hronského.“

  Dňa 22. 1. 2019 sa v našej škole konalo školské kolo v prednese povestí Šaliansky Maťko. Porota si vypočula 17 súťažiacich v prvej a druhej kategórii. Úroveň prednášania žiakov bola vysoká a všetci súťažiaci si zaslúžia pochvalu. Porota mala ťažkú úlohu, ale nakoniec rozhodla takto:

  1. kategória:
 • Malý majster, to je názov záujmového útvaru, ktorý pôsobí na našej škole na I. stupni. V tomto školskom roku ho navštevuje vyše 30 šikovných žiakov.

  V závere kalendárneho roku 2018 sa vybral MALÝ MAJSTER do metropoly východného Slovenka- Košíc, kde navštívil Steelpark . Je to park vedy, ktorý prináša malým i veľkým zážitok zo spoznávania vedy a jeho zákonitostí. Cieľom je, aby deti pri skúmaní vedeckých hypotéz a overovaní technických a prírodných zákonitostí napredovali, aby sa nenudili, ale zabávali. To všetko hravou formou, ktorú využili aj naši žiaci od prvého až po štvrtý ročník. Najprv sa žiaci spolu s lektormi oboznámili so zákonmi prírody, fyziky, chémie či matematiky a v závere sa výborne vyšantili. Dokonca im pred ich očami lektori vyrobili z obyčajného plieška autíčka. Vysvetlili nám, ak by sme tam prišli ešte raz a na dlhšiu dobu , autíčko by si žiaci vyrobili aj sami. Už teraz sa na to tešíme!

 • 17.1.2019 sa žiaci 7.A, 7.B, 7.C zúčastnili exkurzie v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach, ktorá v spolupráci s Centrom Interdisciplinárnych Biovied TIP UPJŠ v Košiciach a Slovenským múzeom ochrany prírody a jaskyniarstva pripravila výstavu pod odborným vedením svetoznámeho paleontológa Martina Kundráta, objaviteľa nových druhov dinosaurov.

  Na výstave sa žiaci oboznámili s tým, čo sú to fosílie, prezreli si mnohé unikátne paleontologické exponáty rastlinného ale aj živočíšneho pôvodu z rôznych prehistorických dôb a prostredníctvom obrazového materiálu sa oboznámili s vývojom Zeme.

Dôležité oznamy

Sobota 23. 2. 2019

Sobota 23. 2. 2019

Login

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Vyučovací čas

1. hodina 8.00 hod. - 8.45 hod.

2. hodina 8.55 hod. - 9.45 hod.

3. hodina 10.00 hod. - 10.45 hod.

4. hodina 10.55 hod. - 11.40 hod.

5. hodina 11.50 hod. - 12.35 hod.

I. stupeň - prestávka na obed (6. vyuč. hodina o 13. 00 hod. )

6. hodina: 12.45 hod. - 13.30 hod.

II. stupeň - prestávka na obed (7. vyuč. hodina o 14. 00 hod. )

7. hodina 14.00 hod. - 14.45 hod.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Mlynská 697/7, Stropkov
  Mlynská 697/7, 09101 Stropkov
 • tel.:+421547422202
  jedáleň:+421547422913

Fotogaléria