Počet návštev: 2987254
  • Tohtoročná prevencia venovaná Európskemu týždňu boja proti drogám bola na našej škole venovaná Téme -Všetko pre zdravie.

Aktivity, ktorým sa venovali deti i učitelia na I. a II. stupni, boli zamerané na zdravý životný štýl a pohyb. Žiaci spoločne vytvárali rôzne plagáty a kresby, v ktorých vyjadrili svoj názor na nebezpečenstvo akejkoľvek závislosti. Pokračovali sme v 2. ročníku Tanečného minimaratónu a s našimi prvákmi sme sa pri piesni M. Jaroša Moje telo naučili jednoduchú choreografiu spoločne s ich triednymi učiteľkami, vedúcou ZÚ Cvičíme pri hudbe a jej zverenkyňami. Takto sme sa pretancovali k dobrej nálade a skvelému pocitu, že robíme niečo užitočné pre naše zdravie.

• KRPAŤÁK

Školský parlament pozýva všetkých žiakov II. stupňa na "krpaťák", ktorý sa uskutoční

dňa 15. novembra 2018

od 15:00 do 19:00.

Tešíme sa na Vás.

• „Človek je krásny nielen vtedy,

keď má pružný krok.

Človek je krásny podľa múdrosti,

čo zračí sa mu v oku,

podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov,

keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov,

keď aj on bol mladý.

Človek je krásny vtedy,

keď ho ľudia majú radi."

Každoročne v mesiaci októbri, keď príroda sa začne hýriť najkrajšími farbami roka, keď vietor sa hrá s krásne sfarbenými listami, prejavujeme všetci svoju pozornosť a úctu občanom skôr narodeným, ktorých vlasy sú postriebrené šedinami a konanie obohatené veľkými životnými múdrosťami. V živote človeka sú okamihy, keď si uvedomujeme, čo znamenajú roky i jeseň života. Ide najmä o bohaté životné skúsenosti, múdrosť, lásku a obetavosť. Niet krajšieho a jemnejšieho pohľadu ako pohladenie babičky, či dedka. Aj my, žiaci II.B triedy si každý október zaspomíname na svojich starých rodičov, či dokonca prarodičov. Prekvapíme ich peknou básničkou, tančekom, či malým ručne vyrobeným darčekom. Tento rok sme sa rozhodli prekvapiť pani Alžbetku Andrejkovú, ktorá patrí medzi najstarších obyvateľov nášho mesta. A to sa nám aj podarilo. Kytica kvetov a malá bonboniéra urobila prababičke Alžbetke veľkú radosť. Všetkých nás prijala šťastným úsmevom na jej milej tvári a v teplej dlani, sladkosť pre všetky deti. Pani Andrejková sa tohto roku v marci, dožila krásneho životného jubilea 95 rokov. Táto pani je už vdova a vychovala šesť detí. Prezradila nám, že má už

• Na návštevu Hvezdárne a planetária v Prešove sme sa všetci veľmi tešili. Konečne nadišiel túžobne očakávaný deň – deň exkurzie. Dňa 17.10.2018 sme sa všetci žiaci 3. ročníka ocitli v náručí hviezdnej oblohy. Naša návšteva hvezdárne planetária pozostávala z dvoch častí. Prvú časť sme absolvovali v prednáškovej miestnosti. Po ukončení filmu sme sa presunuli do druhej miestnosti planetária, kde sme sa pohodlne usadili v kreslách. Vtom nastala tma a nad nami sa rozprestrela nočná obloha. V strede miestnosti bol projektor, ktorý nám všetko premietal. Vychutnali sme si projekciu oblohy na pologuľatú projekčnú plochu a bol to naozaj nezabudnuteľný zážitok. Obohatili a prehĺbili sme si svoje vedomosti a poznatky týkajúce sa vesmíru. Vo vestibule sme si zakúpili darčekové predmety a suveníry.
    Plní príjemných zážitkov sme nasadli do autobusu a vrátili sa domov.
    Tešíme sa na ďalšie exkurzie.

• Do galérie Hovorme o jedle boli pridané fotografie.

•  Hodina deťom

Dňa 9.11.2018 sa na celom Slovensku uskutočnila zbierka v uliciach miest pod názvom Hodina deťom. Zbierka pomáha deťom a mladým ľuďom prekonať ťažké obdobia v živote, deťom so zdravotným znevýhodnením, ale aj aktívne tráviť voľný čas a rozvíjať schopnosti a talenty detí. Aj naša škola sa rozhodla zapojiť do tejto zbierky v podobe spolupráce. Do tried našej školy, ale aj do ulíc nášho mesta vyšli tri dievčenské dobrovoľnícke tímy so žltou pokladničkou v rukách. Boli sme veľmi milo prekvapené reakciami oslovených ľudí. Aj napriek pochmúrnemu a sychravému novembrovému počasiu, sme stretávali ľudí s dobrým srdiečkom. Za dobrovoľné príspevky boli darcovia odmenení nálepkou s usmiatym Hugom – maskotom zbierky Hodina deťom. Podarilo sa nám vyzbierať krásnych 451 eur, ktoré boli odoslané na účet Hodiny deťom. Všetkým darcom úprimne ĎAKUJEME a veríme, že peniaze pomôžu deťom.

• Medzinárodný deň školských knižníc sme v II. C oslávili tak, ako sa patrí. Príbehy zo zlatej knihy Márie Ďuríčkovej, ktorú sme si vypožičali z našej školskej knižnice o navlas rovnakých dvojčatách Danke a Janke, zrazu ožili.

Vôbec nebudete vidieť dvojmo. Dvojčeniec bolo v tento deň v našej triede tak akurát. V lavici sedel aj ich brat Miško s ostatnými členmi rodinky Botkových, za katedrou pani učiteľka Ruženka, Paľko Vlk mal naozaj deravú ponožku a dievčatko, ktorému bolo vždy zima, prišlo aj so svojím zajačikom Belaníkom.

• Do galérie Hovorme o jedle boli pridané fotografie.

• Hovorme o jedle

Od pondelka 15.10.2018 do piatku 19.10.2018 naša škola žila aktivitami, ktorými sa žiaci pod vedením pedagogických pracovníkov zapojili do VI. ročníka súťaže ktorá prebiehala na celom území Slovenskej republiky pod názvom „HOVORME O JEDLE“.

Cieľom tejto súťaže je vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť školy pri vzdelávaní detí a mládeže o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu, o úlohe potravín pri ochrane zdravia a ich význame pre tvorbu a ochranu životného prostredia, regionálny rozvoj a zamestnanosť.

Nedeľa 18. 11. 2018

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Vyučovací čas

1. hodina 8.00 hod. - 8.45 hod.

2. hodina 8.55 hod. - 9.45 hod.

3. hodina 10.00 hod. - 10.45 hod.

4. hodina 10.55 hod. - 11.40 hod.

5. hodina 11.50 hod. - 12.35 hod.

I. stupeň - prestávka na obed (6. vyuč. hodina o 13. 00 hod. )

6. hodina: 12.45 hod. - 13.30 hod.

II. stupeň - prestávka na obed (7. vyuč. hodina o 14. 00 hod. )

7. hodina 14.00 hod. - 14.45 hod.